tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Wyścigi Skuterów Puchar PZM VIII Runda - Bydgoszcz

Wyścigi Skuterów Puchar PZM VIII Runda - Bydgoszcz

Autor: Michał „Kox" Jeleniewski 2007.09.12, 11:21 Drukuj

Puchar PZM w Wyścigach Skuterów - czyli ściganie w Bydgoszczy

W sobotę 1-go września odbyły się wyścigi skuterów o Puchar PZM i ZIPP. Była to już przed ostatnia, VIII runda, która odbyła się na Bydgoskim Kartodromie. W Bydgoszczy na początku zawodów była zła pogoda i padał deszcz, przez to zawody trochę się opóźniły. Impreza odbyła się jednak bez większych przeszkód.

Zawodnicy rywalizowali w czterech klasach, w tym jednej markowej. Zawody były rozegrane na trasie o długości 500 metrów i szerokości 8 metrów , w następujących klasach i dystansach:
• klasa 1 - skutery o poj. 50cc, wiek zawodników 10 do 15 lat, dystans wyścigu 18 okrążeń
• klasa 2 - skutery o poj. 50cc, wiek od 10 lat, dystans wyścigu 18 okrążeń
• klasa 3 - skutery o poj. 70cc, wiek zawodników powyżej 15 lat, dystans wyścigu to 22 okrążenia
• puchar Zipp - tylko skutery marki Zipp, modele Rooster/Azer 50cc, wiek zawodników 10 do 18 lat, dystans wyścigu 18 okrążeń

Treningi

Dla każdej klasy zostały przeprowadzone dwa, 20-minutowe treningi z pomiarem czasu (kwalifikacyjne). Warunkiem dopuszczenia do zawodów było przejechanie minimum 5-ciu okrążeń toru w obu treningach łącznie. Zawodnik startujący w dwóch klasach musiał przejechać dodatkowo w drugiej klasie, co najmniej 3 okrążenia toru. Aby zakwalifikować się do wyścigu klasy 3 skuterów, zawodnik musiał uzyskać w treningu kwalifikacyjnym czas jednego okrążenia nie gorszy, niż 130% najlepszego czasu. Dopuszczone było połączenia treningów kwalifikacyjnych klas 1 i 2 oraz Zipp.

Klasa I

W tej klasie rywalizowało ze sobą pięciu zawodników. W wyścigach przeważały silniki ZIPP. Zwyciężył Denis Chadrysiak, przed Szymonem Kaczmarkiem i Mateuszem Wache. Trzech zawodników startowało jako niezrzeszonych (NZ), dwóch zrzeszonych z klubu A. Wielkopolski Poznań oraz Ludowy Klub Turystyczny Wyczół.

Klasa II

W klasie drugiej pierwsze miejsce zajął Jakub Wróblewski z klubu A. Wielkopolski Poznań zdobywając łącznie 45 punktów. Drugie miejsce zajął Wojciech Jakubowski mający tylko o cztery punkty mniej od finalisty. Trzecie miejsce należało do Kevina Chadrysiaka, niezrzeszonego zawodnika mającego 31 punktów. Piąte miejsce zajął Jakub Sudoł, który miał tyle samo punktów co jego rywal Denis Chadrysiak, jednak miał lepszy czas. Ostatnie miejsce zajęła Małgorzata Mieloch z tylko jednym punktem mniej od Dariusza Beszterda.

Klasa III

W klasie trzeciej oba wyścigi wygrał Jerzy Mieloch Junior. Drugi sklasyfikowany został ojciec Juniora - Jerzy Mieloch. Na najniższym stopniu podium stanął Dariusz Beszterda. Wszyscy zawodnicy startowali z jednego klubu A. Wielkopolski Poznań.

1 88 Jerzy Mieloch Junior A.W. Poznań Piaggio 25 25 50
2 99 Jerzy Mieloch A.W. Poznań Piaggio 20 20 40
3 76 Jakub Wróblewski A.W. Poznań Yamaha 16 16 32
4 89 Szymon Rajczak A.W. Poznań Piaggio 13 13 26
5 37 Dariusz Beszterda A.W. Poznań Piaggio 11 11 22

Klasa Zipp

Wraz z zawodnikami klasy pierwszej, na torze rywalizowano o puchar marki Zipp. W klasie tej startowało czterech zawodników. Wszyscy z jednego klubu. Paweł Kmieciak zajął pierwsze miejsce i tym samym zdobył puchar ZIPP. Za nim uplasowali się kolejno Jakub Sudoł, Wojciech Jakubowski oraz Szymon Kaczmarek.

1 21 Paweł Kmieciak A.W. Poznań   20 25 45
2 13 Jakub Sudoł A.W. Poznań ZIPP 25 16 41
3 33 Wojciech Jakubowski A.W. Poznań   16 20 36
4 7 Szymon Kaczmarek A.W. Poznań ZIPP 13 13 26

Dziewiąta runda i zarazem ostatnia odbędzie się w Radomiu 29-30 września. Organizatorem jest Automobilklub Radomski, serdecznie zapraszamy!