tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Wyniki drugiego dnia testów MotoGP w Walencji

Wyniki drugiego dnia testów MotoGP w Walencji

Autor: Maciek Machniewski 2011.11.10, 09:07 Drukuj

Wczoraj odbył się drugi a zarazem ostatni dzień testów MotoGP w Walencji.

Tak jak i przedwczoraj, również najszybsi okazali się zawodnicy zespołu Repsol Honda. Pierwsze miejsce z czasem 1'31.807 zajął Dani Pedrosa, a tuż za nim ze stratą 0.161 sekundy uplasował się, Casey Stoner. Tylko ta dwójka uzyskała czasy poniżej 1 minuty 32 sekund. Zawodnicy cały dzień poświęcili na wyeliminowanie drgań, z którymi borykali się przedwczoraj.

Za duetem Repsol Hondy uplasował się, Ben Spies. Amerykanin był najbardziej zapracowanym zawodnikiem, gdyż pokonał aż 75 okrążeń. Musiał on pracować „za dwóch”, ponieważ jego team-partner, Jorge Lorenzo jest kontuzjowany i nie bierze udziału w testach. Spies skupił się tego dnia nad nową specyfikacją silnika oraz elektroniką.

Miejsca 4-5 zajęli zawodnicy zespołu Monster Yamaha Tech 3, Cal Crutchlow i Andrea Dovizioso. Anglik był ostatnim zawodnikiem, który stracił mniej niż sekundę do Pedrosy. Włoch, który po zakończeniu sezonu 2011 dołączył do teamu, z każdym kolejnym okrążeniem coraz lepiej czuje się na motocyklu Yamahy.

Kolejne trzy pozycje zajęli zawodnicy dosiadający Ducati, Valentino Rossi kontynuował pracę nad dopasowaniem nowej aluminiowej ramy do Desmosedici GP12. Nieznacznie wolniejszymi od Włocha byli Karel Abraham i Hector Barbera, który wczoraj zadebiutował w nowym zespole Pramac Ducati.

Debiut w zespole San Carlo Honda Gresini zaliczył, Alvaro Bautista. Hiszpan dosiadał motocykla Hondy o pojemności 800cc, na którym w minionym sezonie jeździł Hiroshi Aoyama. Bautista przejechał 55 okrążeń i uzyskał dziewiąty czas.

Po raz kolejny na końcu stawki uplasowali się zawodnicy korzystający z motocykli CRT. Najszybszy z nich, Carmelo Morales (Team Laglisse Suter-BMW) uzyskał czas 1'35.911 i stracił do Pedrosy ponad cztery sekundy.

Kolejne testy odbędą się pod koniec stycznia 2012 roku na Malezyjskim torze Sepang.