tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 World Superbike pojedzie na Donington Park NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

World Superbike pojedzie na Donington Park

Autor: Lovtza 2013.05.24, 11:50 Drukuj

Przed nami piąta runda World Superbike, tym razem na torze Donington Park w Wielkiej Brytanii. Położony 200 kilometrów na północ o Londynu tor był areną niesamowicie zażartej rywalizacji w ubiegłym roku i świadkiem pierwszego dużego sukcesu BMW, które właśnie tam wygrało po raz pierwszy wyścig w WSBK.

W tym roku proporcje sił nie wskazują jednak wyłącznie na BMW. Wśród faworytów do zwycięstwa wymienia się przede wszystkim lokalnych zawodników. Tom Sykes na Kawasaki, Jonathan Rea na Hondzie, Chaz Davies na BMW, czy też Eugen Laverty na Aprilii (który jest prawie lokalny) - to oni ruszą do walki o pierwsze miejsca. Oczywiście jazda przed własną publicznością i lepsza znajomość toru pomaga, ale nie niczego nie przesądza. Dlatego też Marco Melandri i lider klasyfikacji generalnej Sylvain Guintoli z pewnością nie będą jedynie biernymi obserwatorami. Do walki po wyleczeniu (lub raczej zaleczeniu) kontuzji wraca Carlos Checa i będzie próbował wykrzesać więcej z 1199 Panigale. Jak na razie sytuacja ekipy Alstare Ducati jest słaba, najlepszym zawodnikiem na Ducati (i to prywatnym) jest Max Neukirchner, który zajmuje dopiero 12 pozycję w tabeli… W rundzie planuje również wystartować Leon Haslam. Brytyjczyk złamał piszczel w piątkowym treningu w Assen, ale po rundzie lekarze zainstalowali w kości stalowy pręt, poskręcali wszystko na śruby i Leon twierdzi, że będzie w stanie pojechać. Na wyścigu na Donington zależy mu szczególnie, jako że jest to jego domowa runda.

NAS Analytics TAG

W klasie Supersport zapewne również nie będzie nudno. Po czterech wyścigach trudno wskazać zdecydowanego lidera i z pierwszej piątki (Sam Lowes, Fabien Foret, Micheal van der Mark i Kenan Sofuoglu i Lorenzo Zanetti) właściwie każdy zawodnik jest w stanie sięgnąć po zwycięstwo.  

Jak sami widzicie - będzie się działo. Relację rundy będzie można zobaczyć w Polsce na kanałach Eurosport i Eurosport 2.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę