tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Wielka Brytania: używanie interkomów może zostać zabronione
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Wielka Brytania: używanie interkomów może zostać zabronione

Autor: Raff 2019.08.13, 13:45 7 Drukuj

Używanie interkomów i innych urządzeń typu "hands free" może zostać zdelegalizowane. Eksperci wskazują, że ich używanie niesie takie samo ryzyko jak rozmowa przez telefon trzymany w dłoni.

Jeśli przepisy zostaną zmienione, motocykliści mogą oberwać rykoszetem. Ciężar badań i obserwacji poczynionych przez brytyjską organizację Commons Transport Select Committee dotyczy bowiem kierowców samochodów.

NAS Analytics TAG

Chodzi o fakt, że rozmowa przez telefon w czasie jazdy dekoncentruje kierowcę i może być przyczyną wypadku. Dotychczas uważano, że zagrożenie płynie z faktu trzymania przez kierującego telefonu w dłoni. Jak wykazały obserwacje Commons Transport Select Committee, każda rozmowa, nawet ta prowadzona przez zestaw słuchawkowy (lub interkom) może powodować zagrożenie.

Eksperci twierdzą, że dopuszczenie używania urządzeń "hands free" daje złudne poczucie bezpieczeństwa i sugerują, aby całkowicie zabronić korzystania z telefonu w czasie jazdy. Dla motocyklistów będzie to oznaczać brak możliwości prowadzenia rozmów telefonicznych, a nawet zakaz używania interkomów w ogóle.

Przepis taki uderzy również w producentów interkomów i urządzeń bluetooth, którzy są coraz liczniej reprezentowani na rynku. Nie jest jednak do końca pewne czy proponowany przepis w ogóle wejdzie w życie. Na razie trwają konsultacje społeczne w tej sprawie.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 4
Pokaż wszystkie komentarze
Autor: M 13/08/2019 16:36

+1

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę