tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 WMMP w Poznaniu - wyniki z niedzieli

WMMP w Poznaniu - wyniki z niedzieli

Autor: Lovtza 2011.05.09, 09:06 26 Drukuj

Zakończyliśmy pierwszą rundę Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski. Rozdane zostały pierwsze punkty i wyciągnąć możemy wstępne wnioski. Zanim jednak zaprezentujemy wam pełną relację z tego wydarzenia, czas na podsumowanie wyników z niedzieli.

Tak jak i w sobotę, niedzielne wyścigi rozpoczęli zawodnicy pucharu BMW S1000RR. Wyścig przebiegał bez specjalnych fajerwerków, nie licząc gleby Wojtka Wróbla. Przez cały bieg prowadził Jurek Berger podszczypywany przez Tomasza Serafina, jak się miało okazać na mecie – podszczypywany nieskutecznie. Ta dwójka zdecydowanie odskoczyła reszcie zawodników, a podium uzupełnił Marcin Trzewiczek.

Kolejny wyścig połączony klas Supersport i Superstock Junior zapowiadał wiele emocji i rzeczywiście ich dostarczył. Start rozpoczął się od dwóch (!) falstartów, których autorami byli Pasek oraz Bukowski. Łotysz Jekabsons oraz Surowiec za późno zdjęli koce grzewcze za co również zostali ukarani karą przejazu przez depo. Daniel prowadził po starcie, ale niestety musiał odbyć karę, która… skończyła się przekroczeniem prędkości i kolejną karą przejazdu. Choć potem Buła jechał pełnym ogniem, udało mu się przebić na dopiero piątą pozycję. Pozostała trójka nie zastosowała się do polecenia odbycia kary i została zdyskwalifikowana. W tym czasie pięknie pojechał Marcin Kałdowski, który cały czas za plecami miał Marka Szkopka. Marcin wykręcił przy okazji najlepszy czas wyścigu podkreślając, że w pełni zasłużył na to zwycięstwo. Trzeci wyścig ukończył Mateusz Korobacz, który jednocześnie wygrał klasyfikację Junior Superstock. Pudło w juniorskich Stockach uzupełnili Wielebski i Wróblewski.

Połączony bieg Superbike i Superstock 1000 był widowiskiem zdominowanym przez trójkę zawodników. Junod, Giabbani, Meklau. Poza nimi wywiązała się widowiskowa walka, którą rozstrzygnął na swoją korzyść młody Szwajcar. Gregory wygrał w klasyfikacji Superbike oraz Formula X-Treme. Giabbani wygrał w Stockach przed Meklauem i Mariuszem Kondratowiczem. Drugi w Superbikach był Bartek Wiczyński, trzeci Janusz Oskaldowicz.

W pucharach było sporo walki i sporo gleb. W Rookie 600 pierwszy z bardzo dobrym czasem zameldował się na mecie Szymon Strankowski. Drugi był Marcin Knawa, a trzeci Adam Zastawa. Bieg Rookie 1000, obsadzony zresztą przez największą liczbę obcokrajowców, wygrał Przemek Janik. Tak, dokładnie ten sam Przemek Janik, który w latach poprzednich rządził i dzielił w pucharach Yamahy. Regulamin ogranicza jednak udział szybszych zawodników w pucharach, wyłącznie w przypadku osób jeżdżących w… roku poprzednim. Drugi na mecie był Marcin Fraszka, a trzeci Tomek Leciej.

Zmagania klas pucharowych zakończyły wyścigowy weekend w Poznaniu. Już wkrótce na stronach Ścigacz.pl znajdziecie pełną relację z tego wydarzenia wraz z materiałem wideo i obszerną galerią zdjęć. Już teraz zapraszamy!