tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 WMMP w Moście - pierwsi mistrzowie na horyzoncie
NAS Analytics TAG
2020 06 01 KTM Bonus rejestracyjny 950 200
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

WMMP w Moście - pierwsi mistrzowie na horyzoncie

Autor: Lovtza 2011.07.26, 15:34 4 Drukuj

Za nami ostatnia z „gościnnych” rund WMMP. Zawody w czeskim Moście to wejście w końcową fazę sezonu wyścigowego 2011 i krystalizacja najpoważniejszych pretendentów do pucharów i tytułów mistrzowskich.

Czeska runda dla klas pucharowych rozpoczęła się przede wszystkim od słabej pogody. Albo padało, albo tor przesychał, co dla wielu zawodników amatorów było sporym problemem i powodem do stresu. Szczególnie dla tych, którzy na tym obiekcie byli pierwszy lub drugi raz w życiu. W rezultacie nie obyło się bez gleb, w tym poważnych. Już w trakcie treningów mocno ucierpiał Marcin Fraszka, kilku innych kierowców także upadło w trakcie sesji treningowych i kwalifikacyjnych. W samych wyścigach nie działo się raczej zbyt wiele. W Rookie 1000 polską klasyfikację zdominował Przemek Janik, który pod nieobecność Fraszki miał mocno ułatwione zadanie. Oczywiście po kolejnym z rzędu zwycięstwie Janik prowadzi w generalce z tak dużą przewagą, że szanse konkurentów do pucharu są czysto matematyczne. Marcin Fraszka raczej nie wystartuje w kolejnej rundzie, a Tomek Leciej, trzeci obecnie w tabeli, musiałby wygrać wszystko robiąc najlepsze czasy w kwalifikacjach i w wyścigach, a i to przy założeniu, że Janik nie dojedzie w żadnym z biegów do mety. To rzecz jasna mało prawdopodobne.

NAS Analytics TAG

W Rookie 600 sytuacja wydaje się być nieco ciekawsza. Szymon Strankowski pewnie wygrał rundę w Moście, udowadniając, że wydarzenia ze Slovakiaring były jedynie wypadkiem przy pracy. 17 punktów przewagi nad kolejnym w tabeli i jeżdżącym coraz szybciej Mirkiem Bożkiem nie daje jednak podstaw do osiadania na laurach, szczególnie że zaledwie 8 punktów dalej jest trzeci w generalce Kuba Szwedzik. Najbliższe starcie pucharowców w Poznaniu może być zatem szalenie ciekawe.

Dwa dni później, w niedzielę na polach startowych stanęły klasy mistrzowskie. Już w kwalifikacjach stało się jasne, że Mateusz Korobacz nie będzie miał łatwego zadania z odniesieniem kolejnego z rzędu zwycięstwa i późniejsze wydarzenia jedynie to potwierdziły. Poznaniak nie ukrywa, że Most nie jest jego ulubionym obiektem, a w ten weekend rywale okazali się wyjątkowo mocni. W trakcie zamieszania na pierwszej szykanie upadli Mateusz i Adrian Pasek, a wyścig przerwano. Obaj Polacy zdołali wrócić na start, choć Adrian po wymianie podnóżka wyjeżdżał do wyścigu z depo. Tego dnia brylował jednak kto inny. Będący w znakomitej dyspozycji Artur Wielebski zaznaczył swoim zwycięstwem, że kwestia tytułu mistrzowskiego nie jest jeszcze rozstrzygnięta. Różnica między Mateuszem, a Arturem wynosi w chwili obecnej zaledwie 16 punktów, a przed nami jeszcze dwie rundy. Adrian Pasek, który świetnie pojechał w Moście, raczej nie ma już szans na tytuł mistrzowski, ale z pewnością na najbliższych runach będzie miał pełne ręce roboty, aby obronić pudło w generalce, bo czwarty w tabeli Kuba Wróblewski traci do Adriana zaledwie 10 punktów.

Duże Stocki były popisem jednego zawodnika. Macie rację, chodzi o znakomicie dysponowanego w ten weekend Andreasa Meklaua. Austriak świetnie rozegrał wyścig, jak zresztą przystało na starego wygę i zgarnął 25 punktów. Wyścigu nie ukończył Gwen Giabbani. Francuz jest najpoważniejszym rywalem Meklaua do tytułu mistrzowskiego, a po tej rundzie przewaga punktowa tylko teoretycznie-matematycznie jest do odrobienia w polskich rundach. Pierwszy z Polaków to Marcin Walkowiak, jadący „gościnnie” na tej rundzie, a kolejny to Mariusz Kondratowicz, który jest na chwilę obecną trzeci w tabeli. Podsumowując rundę Superstock 1000, można z dużym prawdopodobieństwem określić podium w klasyfikacji generalnej: Meklau, Giabbani i Kondratowicz. Rzecz jasna wszystkie te spekulacje mogą wziąć w łeb, bo piękno sportu, a w szczególności wyścigów polega właśnie na tym, że są one tak nieprzewidywalne.

Z westchnieniem ulgi rundę w Moście może wspominać Daniel Bukowski. Nie tylko dlatego, że Poznaniak zwiększył swoją przewagę nad konkurentami, ale także przez to, że szczęście nie dopisało jego najgroźniejszemu rywalowi – Markowi Szkopkowi, który nie ukończył wyścigu. W rezultacie Buła pewnie prowadzi w generalce, drugi jest Marcin Kałdowski, a trzeci Patrik Vostarek. Czech który wygrał w ten weekend w Moście, nazbierał sporo punktów w ostatnich rundach Alpe Adria i nie jest powiedziane, że nie namiesza w polskiej generalce. Przecież kolejna runda AA odbędzie się w Poznaniu! Marek Szkopek z taką samą jak Vostarek liczbą punktów spadł po Moście na czwartą pozycję i na najbliższych rundach czeka go sporo pracy. Matematyczne kalkulacje pokazują, że Mikroszkopek ciągle ma szanse na tytuł Mistrza Polski, a to zapowiada mnóstwo emocji na najbliższych rundach.

Wyścig Superbików startował aż trzy razy. Najpierw przez „tradycyjne” zamieszanie na pierwszej szykanie, potem przez potężną glebę pod reklamą Matadora. Wyścig to kolejny tego dnia popis Meklaua (który w ten weekend poprawił zresztą rekord toru) i drugiego zawodnika Suzuki Grandys Duo, Grega Junoda. Młody Szwajcar próbował podgryzać swojego utytułowanego kolegę, ale ostatecznie to Austriak był górą. Trzeci na mecie zameldował się Michał Filla. Wyścigu niestety nie ukończył Bartek Wiczyński, co rozciągnęło stawkę w klasyfikacji generalnej. Prowadzi Junod, ale z niewielką przewagą nad Meklauem. Pytanie sprowadza się do tego, czy w najbliższych rundach Austriak wystartuje w klasie Superbike. Jeśli tak, to szanse Janusza Oskaldowicza, będącego obecnie na trzecim miejscu tabeli, na drugie miejsce w sezonie będą zdecydowanie niższe.

Jak podsumować czwartą rundę Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski w Moście? Z pewnością stała ona pod znakiem niskiej frekwencji. W klasach mistrzowskich wystartowało około 30 zawodników z Polski, do tego dochodzi nieco ponad 20 zawodników z pucharów. W Czechach nie wydarzyło się nic przełomowego, choć powoli zaczyna formować się ścisła czołówka w poszczególnych klasach. Polacy podobnie jak na poprzednich rundach Alpe Adria nie byli w stanie nawiązać walki o zwycięstwo w swoich klasach zarówno jeśli chodzi o puchary, jak i klasy mistrzowskie. Szkoda, że odnotowaliśmy sporo upadków, bo to może odbić się negatywnie na frekwencji w zbliżających się polskich rundach. Już za niecałe dwa tygodnie zawitamy karuzelę Alpe Adria w Poznaniu. Zapraszamy i gorąco zachęcamy do kibicowania!

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
kraksa wyscig superstock600 k2 ls3 5729 wmmstart janik prowadzi wyscig volna nad 600 most czechy 2011
NAS Analytics TAG
start wyscig supersport most 2011 wmmp iv rundastart wyscig superbike most 2011 wmmp iv runda
start volna do 600start wyscig superstock1000 most 2011 wmmp iv runda
start wyscig superstock600 most 2011 wmmp iv rundastrankowski prowadzi wyscig volna do 600 most czechy 2011
volna do 600 most 2011 wmmp iv rundaszkopek marek
wypadek wyscig superbike most 2011 wmmp iv rundawyscig knawa volna do 600
wyscig volna nad 600wyjazd za tor
volna do 600 wyscigvolna nad 600 wyscig
kasa volna do 600kondratowicz
kondratowicz i2 mg 0155kosiniak patryk
marcin walkowiakmilosz rozycki
kubamarcin knawa
meklau wyscig superstock1000 i4 mg 0462 wmmnatalia florek
walka strankowski wyscig volna do 600 most czechy 2011wielebski artur
andy meklauartur wielebski
bartek lewandowskibartek wiczynski
daniek bukowskibukowski wyscig supersport m2 mg 0095 wmm
giabbanihonda
irek sikorajanusz oskaldowicz
sebastian zielinskiprzemek janik wyscig volna nad 600 most czechy 2011
motul belka 420
NAS Analytics TAG
Zobacz również
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Autor: Sisi 28/07/2011 12:49

co tu komentować?

Odpowiedz
Autor: zibi 28/07/2011 17:36

no cóż,ogólna degrengolada

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na górę