tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 VII Runda Pucharu PZM wy¶cigów skuterów w Radomiu

VII Runda Pucharu PZM wy¶cigów skuterów w Radomiu

Autor: Adam Sowiñski 2008.07.14, 10:03 Drukuj
Piątek

To już 4 lata! Dokładnie w 2004r. na torze Automobilklubu Radomskiego rozegrane zostały pierwsze wyścigi Supermoto w Polsce. Tak, Radom jest kolebką polskiego Supermoto. Wyścigi skuterów rozgrywane są w Polsce od 2 lat. Kolejny rok z rzędu swoją obecność w wyścigach motocyklowych zaznaczyła firma ZIPP - organizując puchar markowy. W tym roku, zawodników którzy zawitali na tor do Radomia spotkał miły widok - wyremontowany tor. Nowiutki asfalt, odnowiona infrastruktura toru. Od samego rana na torze była krzątanina - to obsługa Automobilklubu Radomskiego ustawiała tor do zawodów. Pierwsi zawodnicy pojawili się w parku maszyn w piątek wieczorem.

Sobota

Jak to wyglądało oczami zawodnika? 8:00 otwarcie Biura zawodów, trzeba przyjść wypełnić formularz, opłacić wpisowe (należy okazać licencję, książeczkę zdrowia sportowca itd). Po załatwieniu wszelkich formalności w biurze należy zgłosić się do BT (Badanie Techniczne). Najpierw miły pan sprawdza czy ze sprzętem wszystko jest tak, jak powinno być - w końcu walka ma być fair play, następnie homologacja kasku (ewentualnie kombinezonu). Czasu nie ma zbyt wiele bo już 8.45 rozpoczynały się pierwsze treningi. Treningi trwały do 12.30, kiedy to nastąpiło oficjalne otwarcie zawodów. Jak to wszystko wyglądało czytajcie dalej.

Puchar ZIPP

W pierwszym wyścigu zawodnicy na mecie zameldowali się w kolejności: Adam Podgórski (#16, zdobył tym samym 25 pkt.), Wojciech Jakubowski (#33, wywalczył tym samym 20pkt.) ostatni na podium załapał się Paweł Kmieciak (#23, do swojego konta mógł dopisać 16pkt.). Czwarte miejsce wywalczył Jakub Skomra (#61, 13pkt), piąte zaś Piotr Skomra (#81, 11pkt).

W drugim wyścigu zawodnicy na mecie pojawili się w kolejności: Adam Podgórski (25+25), Wojciech Jakubowski (20+20), Paweł Kmieciak (16+16) i miejscami zamienili się Piotr z Jakubem (tym razem to Jakub dotarł na metę na jako piąty a Piotr wywalczył 4tą lokatę).

Klasa 1

W wyścigu pierwszym dominował Emilian Boratyński (#5), drugie miejsce na podium należało do Szymona Kaczmarka (#7), trzecia lokata przypadła w udziale Szymonowi Czerwińskiemu (#7). Za nimi na metę wpadli kolejno: Michał Adamisz (#8), Robert Kubiak (#1), Mateusz Cichy (#52), Dariusz Beszterda (#77), Olgierd Krupski (#11), Emil Podgórski (#53).

W drugim wyścigu swoją świetną formę ponownie pokazał Emilian Boratyński, na drugiem miejscu podium stanął Szymon Czerwiński - na trzecim Szymon Kaczmarek. Reszta pozostała bez zmian Adamisz, Kubiak, Cichy, Beszterda, Krupski, Podgórski.

Klasa 2

Pierwszy wyścig - na podium stanęli kolejno: Jakub Sudoł (#31), Mateusz Bińkowski (#45) i Tomasz Nawrocki (#49). Reszta peletonu goniąca pierwszą trójkę przekroczyła linię mety w kolejności: Artur Moder (#48), Adam Podgórski (#16), Szymon Kaczmarek (#7).

Drugi wyścig został rozegrany w strasznej ulewie. Zawodnicy zajęli kolejno miejsca: 1.Jakub Sudoł 2.Tomasz Nawrocki 3.Szymon Kaczmarek 4.Mateusz Bińkowski 5.Artur Moder 6.Adam Podgórski

Klasa 3

W pierwszym wyścigu wyścig wygrał Jakub Sudoł (#95), 2. miejsce tuż za nim wywalczył Mateusz Bińkowski (#45), 3. lokatę zajął Wojciech Jakubowski (#37). 13 punktów za 4 miejsce dowiózł do mety Dariusz Beszterda (#72), 11 punktów na mecie otrzymał Szymon Czerwiński (#17) za zajęcie 5 miejsca. Szósty czas wykręcił Mateusz Cichy (#52) zyskując tym samym 10pkt,ostatni linię mety przekroczył Olgierd Krupski, za co mógł sobie dopisać 9pkt.

Drugi wyścig utwierdził wszystkich w tym, jak dobrym zawodnikiem jest Jakub Sudoł, który ponownie zajął pierwsze miejsce. Doskonałym tempem jazdy wykazał się Wojciech Jakubowski. Dzięki temuzajął on 2. Miejsce. 3. miejsce mógł świętować Dariusz Beszterda. Kolejne lokaty zajęli: Bińkowski, Krupski i Cichy.

Podsumowanie

Zawody w liczbach wyglądały następująco: 1 dzień, 23 zawodników, 4 klasy, 6 wyścigów (klasa 1 miała połączone biegi z Pucharem ZIPP stąd 6, a nie 8 wyścigów). Wiele emocji, miłe wspomnienia. Kolejny wyścigowy weekend zaliczony do udanych. Zapraszam Państwa na kolejną - VIII rundę Wyścigów skuterów która odbędzie się w Starym Kisielinie (3.08.2008r.). Do Radomia stawka skuterówców zawita w tym sezonie jeszcze raz w dniach 27-28 września 2008. Odbędzie się tu bowiem oficjalne zakończenie sezonu 2008 w Wyścigach skuterów i Mistrzostwach Polski Supermoto.