tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 "Trzymaj się prawego pasa" - na Śląsku posypały się mandaty
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

"Trzymaj się prawego pasa" - na Śląsku posypały się mandaty

Autor: Wojtek Grzesiak 2020.01.15, 10:10 1 Drukuj

Choć obowiązek trzymania się prawego pasa jest prawnie uregulowany i usankcjonowany, to nie wszyscy się do niego stosują. Jazda lewym pasem bez konkretnego powodu może skończyć się mandatem.

Jazda lewym pasem w Polsce to klasyczny przypadek odwiecznej walki teorii z praktyką. Według przepisów służy on do wyprzedzania, ale wielu kierowców traktuje go jako normalny pas do jazdy. Oczywiście są też tacy, dla których jest on świątynią prędkości. Trzeba jednak pamiętać, że jeżeli prawy pas jest wolny, to jazda lewym jest wykroczeniem, za które grozi mandat w wysokości od 20 do 500 złotych i 2 punkty karne.

NAS Analytics TAG

"Trzymaj się prawego pasa" to akcja przeprowadzona na drogach Zabrza, Gliwic i Katowic oraz na autostradzie A4. Jak podaje drogówka, celem akcji była poprawa płynności ruchu oraz promowanie jazdy zgodnie z przepisami - czyli blisko prawej krawędzi jezdni. Wynik akcji to 79 wykrytych wykroczeń, z czego 25 dotyczyło kierowców jadących lewym pasem, kiedy prawy pas był wolny. Nałożono 51 mandatów i udzielono 29 pouczeń, a także zatrzymano jedną osobę jadącą bez uprawnień i jednego poszukiwanego.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Autor:nick 15/01/2020 10:32

Ile kaski zebrane?

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę