tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Trzech Polakw w 24-godzinnym wycigu na Le Mans
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

Trzech Polakw w 24-godzinnym wycigu na Le Mans

Autor: Lovtza 2014.09.19, 14:03 1 Drukuj

Trzech polskich zawodników wystartuje w najbliższy weekend w legendarnym 24-godzinnym wyścigu na francuskim torze Le Mans. W najbardziej prestiżowym wyścigu długodystansowych Mistrzostw Świata World Endurance wezmą udział Bartłomiej Lewandowski oraz bracia Marek i Paweł Szkopkowie.

Zawodnicy reprezentują team LRP Poland. Podczas wyścigu na Le Mans dołączą do słowackiej ekipy Maco Racing, w barwach której Paweł Szkopek startował już z powodzeniem w poprzednich rundach World Endurance. Słowacki team osiągnął bardzo dobry wynik na Le Mans w ubiegłym roku, zajmując siódme miejsce w wyścigu, co pozwoliło im wywalczyć piąte miejsce w kategorii EWC (Endurance World Championship).

NAS Analytics TAG

Polscy zawodnicy będą ścigać się Yamahą YZF-R1. Prowadzić będą na zmianę przez 24 godziny, pokonując ponad osiemset czterokilometrowych okrążeń, na oczach stu tysięcy kibiców.

"Ten start to wisienka na torcie na zakończenie sezonu 2014, który upłynął pod znakiem pozytywnych zmian i rozwoju całej ekipy LRP Poland. To dla nas nagroda za świetną pracę, ale także wielki zaszczyt. Startujemy w bardzo prestiżowej klasie EWC i jesteśmy pierwszymi Polakami, którzy to robią. Dziękuję Pawłowi i ekipie Maco Racing za zaproszenie. W Le Mans chcemy się przede wszystkim dobrze bawić. Zawsze powtarzam naszym zawodnikom, że kiedy jest luz i frajda z jazdy, wtedy wynik przychodzi sam" - powiedział Bartłomiej Lewandowski, jeżdżący manager zespołu LRP Poland.

"Jestem już doświadczonym zawodnikiem jeśli chodzi o wyścigi Endurance, dlatego do weekendu we Francji podchodzę ze spokojem. Wyścigi 24-godzinne rządzą się swoimi prawami, a w ich trakcie może wydarzyć się absolutnie wszystko. Nie ma co planować i myśleć o strategii, trzeba jechać równo od startu do mety i liczyć na dobry wynik o piętnastej w niedzielę" - powiedział Paweł Szkopek, który w Le Mans ścigał się już dwukrotnie, w 2003 roku stając na podium w kategorii Superstock, a w tym sezonie startuje razem z Maco Racing w pełnym cyklu MŚ.

Wyścig Le Mans 24 Hours Moto to najbardziej kultowy motocyklowy wyścig długodystansowy jaki jest rozgrywany w naszych czasach. Obok Polaków do walki staną tak znane ekipy, jak SRC Kawasaki, Suzuki Endurance Racing Team, ekipa R2CL z Guyem Martinem i doskonale znanym w Polsce Gwenem Giabbanim, Team National Motos, Honda Racing, Qatar Endurance Racing Team, Monster Energy Yamaha YART i wiele innych!

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Autor:R1 19/09/2014 20:01

Gdzie mona to obejrze

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr