tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Triumph, Williams, rząd brytyjski - silna grupa zadaniowa ds. elektrycznych motocykli NAS Analytics TAG
2019 12 02 KTM Power Shopping billboard
NAS Analytics TAG

Triumph, Williams, rząd brytyjski - silna grupa zadaniowa ds. elektrycznych motocykli

Autor: Janusz Bębenek 2019.05.17, 11:01 Drukuj

Brytyjski przemysł, przy wsparciu instytucji rządowych, kompleksowo podchodzi do kwestii elektrycznej mobilności. Triumph ogłosił podjęcie szeroko zakrojonej współpracy z liderami nowych technologii, uniwersytetami i państwowymi agencjami, której efektem ma być stworzenie w najbliższej przyszłości w pełni konkurencyjnej linii motocykli elektrycznych.

W grupie partnerów Triumpha znalazły się takie firmy i instytucje jak Williams Advanced Engineering, Integral Powertrain Ltd. oraz Uniwersytet Warwick. Swój udział w projekcie, w postaci wsparcia prawnego i finansowego mają również agencje rządowe: Departament Biznesu, Energii i Strategii Przemysłowej oraz Biuro ds. Pojazdów Niskoemisyjnych.

NAS Analytics TAG

Wspólny projekt, który nazwano TE-1, będzie rozwijany przez dwa lata. W tym czasie partnerzy będą się skupiać nad nowymi rozwiązaniami, tworzeniem patentów i całościową strategią dotyczącą brytyjskich motocykli elektrycznych. Celem tej inicjatywy nie jest zbudowanie konkretnego modelu lub grupy modeli pojazdów, tylko wyznaczenie światowych standardów i objęcie pozycji lidera w tym segmencie rynku.

Każdy z uczestników projektu TE-1 będzie odpowiedzialny za osobną strefę działań. Triumph jest liderem całości, ma również opracować podwozie, nadwozie, systemy bezpieczeństwa i określić pożądane parametry napędu. Williams zbuduje nowoczesne baterie i jednostkę sterującą. Integral Powertrain Ltd. dostarczy silniki wraz z osprzętem, a na Uniwersytecie Warwick będą prowadzone badania, modelowanie i symulacje, wspierające proces projektowania i produkcji.

Jak widać, Brytyjczycy idą "szeroką ławą", w przeciwieństwie do niewielkich startupów, których w segmencie motocykli elektrycznych nie brakuje. Nadchodząca rewolucja w transporcie może ponownie ustawić firmy z Wysp na pozycji liderów.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę