tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Triumph Daytona 675 - kolejna ofiara normy Euro4
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Triumph Daytona 675 - kolejna ofiara normy Euro4

Autor: Konrad Bartnik 2018.03.16, 14:17 Drukuj

Ze stron internetowych oddziałów Triumpha na całym świecie po cichu zniknął sportowy model Daytona 675, który nie sprostał normie emisji spalin Euro4. Jak na razie nie mamy informacji o planowanym następcy.

Od początku bieżącego roku bezlitosne ostrze normy Euro4 kosi w pełnym wymiarze. O ile w poprzednim sezonie mogliśmy jeszcze spotkać w salonach warunkowo dopuszczone do sprzedaży egzemplarze spełniające poprzednią normę Euro3, tak teraz nie ma już taryfy ulgowej. Obecne przepisy wymagają od producentów nie tylko odpowiedniego składu spalin, ale też znacznej redukcji poziomu hałasu. Wymagana do tego technologia i oprzyrządowanie elektroniczne są bardzo drogie, co podnosi koszty projektowania i produkcji, a co za tym idzie, ostateczną cenę nowych motocykli. Dożyliśmy trudnych czasów…

NAS Analytics TAG

W ostatnich tygodniach z tego powodu ostatecznie zniknął z rynku jedyny sportowy motocykl w ofercie Triumpha, trzycylindrowa Daytona 675. Na placu boju w segmencie supersport pozostała więc już tylko Yamaha YZF-R6. Brytyjczycy nie byli w stanie w opłacalny sposób dostosować jednostki napędowej do nowych wymagań, a gwóźdź do trumny Daytony wbiła spadająca popularność tego segmentu motocykli.

Pewną nadzieję daje wprowadzona niedawno, zgodna z najnowszymi przepisami, nowa wersja modelu Street Triple, którego silnik napędza również dostarczane przez Triumpha maszyny wyścigowe w klasie Moto2. Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że firma zechce przekuć swój udział w tej rywalizacji na sukces w sprzedaży maszyn stricte sportowych. Pewniejsze informacje uzyskamy zapewne w czasie jesiennych imprez targowych - Intermot w Kolonii lub EICMA w Mediolanie.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr