tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Triumph Bonneville T120 Elvis Edition w przygotowaniu. Brytyjska marka uczci legend rock'n'rolla
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Triumph Bonneville T120 Elvis Edition w przygotowaniu. Brytyjska marka uczci legend rock'n'rolla

Autor: Wojciech Grzesiak 2024.06.11, 11:46 Drukuj

Jeżeli chodzi o ikony popkultury, za największego fana marki Triumph uważany jest Steve McQueen. W zeszłym roku wyszło jednak na jaw, że Elvis Presley również lubował się w maszynach tej marki. Teraz w dokumentach California Air Resources Board pojawiły się informacje wskazujące na nową edycję specjalną modelu Bonneville T120.

W październiku ubiegłego roku Triumph poinformował, że rozpoczyna poszukiwania zaginionych motocykli Triumph, które zakupił Elvis Presley. Według informacji przekazanych podczas Barber Vintage Festival, król rock'n'rolla kazał kupić 9 motocykli dla siebie i swoich przyjaciół. Miało to miejsce w czerwcu 1965 r., kiedy gwiazdor mieszkał ze swoją ekipą w Bel Air podczas kręcenia musicalu "Frankie and Johnny".

NAS Analytics TAG

Zaczęło się od tego, że przyjaciel Elvisa kupił motocykl Triumph T120 650 Bonneville i dał się Elvisowi przejechać nowym nabytkiem. Ten nakazał swojemu managerowi ds. logistyki kupić po jednej sztuce dla każdego z członków ekipy znanej jako "The Memphis Mafia". Triumph ruszył na poszukiwania zaginionych motocykli i oferuje nagrodę dla każdego, kto naprowadzi producenta na trop maszyn.

Tymczasem w California Air Resources Board pojawiły się informacje homologacyjne dla motocykla Triumph Bonneville T120 na rok modelowy 2025. Oprócz wersji podstawowej oraz wariantu Black widnieje też model oznaczony jako Bonneville T120 Elvis Edition. Motocykle zakupione w 1965 r. przez Elvisa występowały w kolorach złotym i białym, a sprzedawany wtedy TR6 występował w kombinacji HiFi Scarlet i Silver Sheen ze złotymi paskami.

Przy okazji imprezy Barber Vintage Festival Triumph zaprezentował specjalny egzemplarz modelu Bonneville upamiętniający Elvisa Presleya. Zwycięzca licytacji otrzymał też gitarę Gibson Les Paul w pasującym malowaniu. Co ciekawe, zestaw ten został sprzedany za cenę zaledwie 20 tys. dolarów.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr