tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Travis Pastrana - podwójny backflip w X-Games FMX
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Travis Pastrana - podwójny backflip w X-Games FMX

Autor: Alonzo 2006.08.08, 22:56 76 Drukuj

Travis Pastrana dokonał tego, co jeszcze do niedawna wydawało się być rzeczą niemożliwą. Wykonał podwójny backflip, zakończony lądowaniem na dwóch kołach motocykla.

Całe zdarzenie miało miejsce w trakcie zawodów X Games, które odbyły się w piątek, 4 sierpnia 2006, w Los Angeles. Po pierwszej rundzie Pastrana zajmował czwartą pozycję. Wielokrotnie w przeszłości odgrażał się zarówno mediom, jak i swoim rodzicom, że jeszcze pokaże kiedyś podwójnego backflipa. Duża strata do prowadzącego i złożone obietnice utworzyły w bojowym ciele Travisa mieszankę piorunującą. Eksplozja nastąpiła na arenie, kiedy to Travis postawił wszystko na jedną kartę i w momencie, gdy po wykonianiu backflipa znajdował się jeszcze wysoko nad ziemią, i przystąpił do kolejnego, drugiego z rzędu backflipa. Do ostatnich chwil nie było wiadomo, czy Travis zakończy ewolucję krótkim, aczkolwiek efektownym stoppie, czy też uda mu się wykonać drugi obrót.

NAS Analytics TAG

Gdy tylne koło Travisa dotknęło ziemi, cała hala oszalała. Nawet Travis nie krył ogromnej radości, gdyż nie tylko został zwycięzcą X Games, ale również ustawił kolejny kamień milowy w historii Freestyle Motocross.

Za podwójny backflip Travis Pastrana otrzymał 98,60 punktów, a jego ewolucja została uznana za jedną z najlepszych w 12-letniej historii X-Games. Zwycięzca ubiegłorocznych X-Games, Mat Rebeaud, stwierdził, że to ogromny zaszczyt zająć drugie miejsce za Travisem Pastrana.

Tutaj można znaleźć film z przygotowań do wykonania double backflip'a.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
Komentarze 68
Pokaż wszystkie komentarze
Autor: Nhaider 10/06/2011 18:32

Wrzuc jakis filmik

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę