tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Travis Pastrana Motocyklistą Roku 2018 AMA
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Travis Pastrana Motocyklistą Roku 2018 AMA

Autor: Redakcja 2018.12.25, 11:38 Drukuj

Słynny kaskader, zawodnik FMX i działacz charytatywny Travis Pastrana otrzymał tytuł Motocyklisty Roku 2018. Jest on przyznawany przez Amerykańską Organizację Motocyklistów (AMA) za wybitny wkład w rozwój i promocję motocyklizmu.

Kariera Travisa wystartowała w 1994 roku, kiedy wygrał pierwsze amatorskie zawody motocrossowe w Loretta Lynn’s Ranch. Zdobył w tej dyscyplinie w sumie pięć tytułów. W 1999 roku otrzymał nagrodę AMA Motocross Horizon Award, przyznawaną amatorom o profesjonalnych umiejętnościach.

NAS Analytics TAG

Prawdziwą sławę przyniosły mu jednak pokazy FMX i praca kaskadera motocyklowego i samochodowego. Serwis YouTube pełen jest jego wyczynów indywidualnych i w ramach kaskaderskiego show Nitro Circus. Travis podejmuje się wyzwań, od których zwykłym śmiertelnikom cierpnie skóra, takich jak słynny skok przez Kanał Koryncki.

W lipcu tego roku Pastrana złożył hołd swojemu wielkiemu poprzednikowi - Evelowi Knievelowi, odtwarzając w Las Vegas jego trzy najsłynniejsze skoki. Przyciągnął przed telewizory miliony widzów na całym świecie i mocno przyczynił się do ponownej popularyzacji motocyklowego stuntu. Był to jeden z powodów przyznania mu tegorocznego tytułu Motocyklisty Roku 2018 AMA, organizacji motocyklistów, której Travis Pastrana jest członkiem od 25 lat.

Zawodnik działa również charytatywnie. Mocno zaangażował się w pomoc mieszkańcom Puerto Rico, dotkniętym skutkami huraganu Maria. Travis pomagał zbierać fundusze na odbudowę tamtejszych domów, szkół, a także zniszczonych torów motocrossowych.

 

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę