tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Travis Pastrana Motocyklistą Roku 2018 AMA

Travis Pastrana Motocyklistą Roku 2018 AMA

Autor: Redakcja 2018.12.25, 11:38 Drukuj

Słynny kaskader, zawodnik FMX i działacz charytatywny Travis Pastrana otrzymał tytuł Motocyklisty Roku 2018. Jest on przyznawany przez Amerykańską Organizację Motocyklistów (AMA) za wybitny wkład w rozwój i promocję motocyklizmu.

Kariera Travisa wystartowała w 1994 roku, kiedy wygrał pierwsze amatorskie zawody motocrossowe w Loretta Lynn’s Ranch. Zdobył w tej dyscyplinie w sumie pięć tytułów. W 1999 roku otrzymał nagrodę AMA Motocross Horizon Award, przyznawaną amatorom o profesjonalnych umiejętnościach.

Prawdziwą sławę przyniosły mu jednak pokazy FMX i praca kaskadera motocyklowego i samochodowego. Serwis YouTube pełen jest jego wyczynów indywidualnych i w ramach kaskaderskiego show Nitro Circus. Travis podejmuje się wyzwań, od których zwykłym śmiertelnikom cierpnie skóra, takich jak słynny skok przez Kanał Koryncki.

W lipcu tego roku Pastrana złożył hołd swojemu wielkiemu poprzednikowi - Evelowi Knievelowi, odtwarzając w Las Vegas jego trzy najsłynniejsze skoki. Przyciągnął przed telewizory miliony widzów na całym świecie i mocno przyczynił się do ponownej popularyzacji motocyklowego stuntu. Był to jeden z powodów przyznania mu tegorocznego tytułu Motocyklisty Roku 2018 AMA, organizacji motocyklistów, której Travis Pastrana jest członkiem od 25 lat.

Zawodnik działa również charytatywnie. Mocno zaangażował się w pomoc mieszkańcom Puerto Rico, dotkniętym skutkami huraganu Maria. Travis pomagał zbierać fundusze na odbudowę tamtejszych domów, szkół, a także zniszczonych torów motocrossowych.

 

Zdjęcia
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę