tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Tragiczny wypadek na Laguna Seca - nie yje dwch zawodnikw
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

Tragiczny wypadek na Laguna Seca - nie yje dwch zawodnikw

Autor: Manhatan 2015.07.20, 14:47 Drukuj

Dziś z rana świat obiegła tragiczna wiadomość. W związku ze wczorajszym dramatycznym wypadkiem na torze Laguna Seca, na którym w ubiegły weekend odbywała się 9 runda serii WSBK oraz Mistrzostwa Ameryki, śmierć poniosło dwóch hiszpańskich zawodników.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 17, tuż po starcie drugiego wyścigu w klasie Superbike/Superstock 1000. Przed niewielkim łukiem, na końcu prostej startowej zderzyło się pięciu zawodników z drugiej połowy stawki, którzy przy ogromnej prędkości wypadli z toru. Wśród nich najbardziej poszkodowanymi byli 35-letni Bernat Martinez i 27-letni Daniel Rivas Fernandez. Mimo, iż obaj zawodnicy tuż po wypadku zachowali przytomność, a szybka reakcja personelu medycznego przetransportowała ich do okolicznych szpitali, obrażenia wewnętrzne jakich doznali spowodowały, że mimo podjętej próby nie udało się ich uratować. Pozostali trzej zawodnicy również zostali przewiezieni na obserwację, jednak ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

NAS Analytics TAG

"Brak mi słów, żeby określić to co wszyscy teraz czujemy. To ogromna strata dla rodzin i bliskich. Nasze szczere kondolencje chcielibyśmy przekazać każdej z tych osób, w tym również całej społeczności MotoAmerica. Myślimy o nich i modlimy się za nich." - skomentował prezes serii MotoAmerica, Wayne Raines

Od chwili ujawnienia tej tragicznej wiadomości kondolencje dla rodzin złożyli również zawodnicy serii World Superbike oraz MotoGP, a także wiele innych osób, niezwiązanych bezpośrednio z wyścigami motocyklowymi.

Foto: motoamerica.com

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr