tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Tragiczny wypadek na Laguna Seca - nie żyje dwóch zawodników NAS Analytics TAG
2019 11 03 KTM EXC Zestaw Bonusowy 2020 billboard
NAS Analytics TAG

Tragiczny wypadek na Laguna Seca - nie żyje dwóch zawodników

Autor: Manhatan 2015.07.20, 14:47 Drukuj

Dziś z rana świat obiegła tragiczna wiadomość. W związku ze wczorajszym dramatycznym wypadkiem na torze Laguna Seca, na którym w ubiegły weekend odbywała się 9 runda serii WSBK oraz Mistrzostwa Ameryki, śmierć poniosło dwóch hiszpańskich zawodników.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 17, tuż po starcie drugiego wyścigu w klasie Superbike/Superstock 1000. Przed niewielkim łukiem, na końcu prostej startowej zderzyło się pięciu zawodników z drugiej połowy stawki, którzy przy ogromnej prędkości wypadli z toru. Wśród nich najbardziej poszkodowanymi byli 35-letni Bernat Martinez i 27-letni Daniel Rivas Fernandez. Mimo, iż obaj zawodnicy tuż po wypadku zachowali przytomność, a szybka reakcja personelu medycznego przetransportowała ich do okolicznych szpitali, obrażenia wewnętrzne jakich doznali spowodowały, że mimo podjętej próby nie udało się ich uratować. Pozostali trzej zawodnicy również zostali przewiezieni na obserwację, jednak ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

NAS Analytics TAG

"Brak mi słów, żeby określić to co wszyscy teraz czujemy. To ogromna strata dla rodzin i bliskich. Nasze szczere kondolencje chcielibyśmy przekazać każdej z tych osób, w tym również całej społeczności MotoAmerica. Myślimy o nich i modlimy się za nich." - skomentował prezes serii MotoAmerica, Wayne Raines

Od chwili ujawnienia tej tragicznej wiadomości kondolencje dla rodzin złożyli również zawodnicy serii World Superbike oraz MotoGP, a także wiele innych osób, niezwiązanych bezpośrednio z wyścigami motocyklowymi.

Foto: motoamerica.com

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę