tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Trèfle Lozrien w 2021 poza WESS
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Trèfle Lozrien w 2021 poza WESS

Autor: Dominika Jochymska 2020.07.09, 11:30 Drukuj

Francuski klasyk Enduro Trèfle Lozérien AMV w 2021 roku nie będzie częścią kalendarza Mistrzostw Świata WESS. Wszystko to za sprawą daty pokrywającej się z Erzbergrodeo, które jest już zaplanowane na ten sam czerwcowy weekend.

35. edycja największej klasycznej imprezy enduro we Francji, która przez ostatnie dwa lata była jedyną francuską rundą w kalendarzu World Enduro Super Series, odbędzie się w 2021 roku w dniach 4-6 czerwca.

NAS Analytics TAG

Dobrą wiadomością jest to, że fani klasycznego enduro już mogą planować start w tym niesamowitym wydarzeniu, złą natomiast to, że zawodnicy WESS tacy jak Josep Garcia, zwycięzca z 2019 roku, nie będą mieli okazji zaprezentować swoich umiejętności enduro w imprezie w 2021 roku, ponieważ daty kolidują z Erzbergrodeo.

Organizatorzy twierdzą, że powodem wyznaczenia takiego, a nie innego terminu jest dostępność miejsca na wydarzenie w mieście Mende, w którym odbywa się wyścig każdego roku.. Przy takim udziale społeczności lokalnej, która daje dostęp do swoich ziem uprawnych, wydarzenie musi wpisywać się w lokalne harmonogramy związane z hodowlą bydła i uprawą koniczyny.

Ostatecznie sytuacja została rozwiązana poza organizatorami, gdy dowiedzieli się, że jedyna dostępność terenów w okresie uprawy koniczyny to 4-6 czerwca.

- Data została nam narzucona bez uwzględnienia dat mistrzostw krajowych i międzynarodowych oraz innych wyścigów enduro. Każdego roku czekamy na publikację kalendarzy Mistrzostw Francji, Mistrzostw Świata i innych wyścigów w celu ustalenia daty naszego wydarzenia, ale w marcu zostaliśmy poproszeni o ustalenie daty na szczeblu lokalnym - wyjaśnili organizatorzy wydarzenia.

Komunikat prasowy ogłaszający datę na 2021 rok wyraża smutek z powodu konieczności opuszczenia kalendarza WESS. Trudno się dziwić. Tym razem Trèfle Lozérien nie zobaczy wielu znakomitych zawodników, ale także może liczyć na o wiele mniejsze zainteresowanie mediów, co pozostaje nie bez znaczenia dla miasta Mende i regionu Lozere.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr