tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 To nie koniec drogi - niepełnosprawni motocykliści przed wyprawą do Rumunii
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

To nie koniec drogi - niepełnosprawni motocykliści przed wyprawą do Rumunii

Autor: Jarek "Franek" Frankowski 2014.08.19, 14:51 5 Drukuj

To Nie Koniec Drogi to projekt podróży motocyklowej do Rumunii, której celem są dwie kultowe drogi - DN67C Transalpina i DN7C Szosa Transfogaraska, z udziałem niepełnosprawnych motocyklistów. Ludzi, których nie złamała ciężka choroba, wypadek drogowy czy inne zdarzenie losowe. Odebrano im zdrowie, ale nie sens życia i marzenia. Osiągając kolejne cele pokazują że niepełnosprawność to nie koniec drogi. Z jednej strony kumple po wypadkach motocyklowych, z drugiej "kulawi" - niepełnosprawni, którzy sami tak o sobie mówią. Niesamowici ludzie, w dodatku żyjący inaczej, niż można to sobie wyobrazić. Nie narzekają na swój los, nie marudzą, biorą życie jakim jest ciesząc się każdą chwilą. Nie oczekują pomocy, współczucia, użalania się nad nimi, chcą być traktowani jak wszyscy. Wycofani z wyścigu o nie wiadomo co i do nie wiadomo dokąd żyją tak, by żyć, nie mieć.

NAS Analytics TAG

Projekt okazał się czymś więcej niż motocyklową wyprawą. Będzie również próbą odpowiedzi na pytanie czy wypadek, zawał serca, nagła choroba to koniec naszych marzeń? Uczestnicy podróży chcą pokazać, że nie. Że dalej można mieć pasje, a nawet trzeba je mieć, aby wrócić do normalnego życia. Pokazują, że wypadek nie kończy żadnej drogi, a niepełnosprawność nie jest żadnym ograniczeniem. Nawet dla tych doświadczonych przez los, który w jednej, krótkiej chwili odebrał im radość i sens życia. Wziął do ręki pilota i wyłączył kolory. A przy okazji dźwięk. Nie ma co regulować odbiorników, bo to koniec audycji. Plansza z napisem The End. I może byłby to koniec, gdyby nie pewna magiczna siła, która przywraca łączność powodując, że audycja trwa dalej. Jakże często brakuje tej siły zdrowym ludziom, którzy nie potrafią cieszyć się chwilą, znajdując wokoło same przeciwności. Brakuje mądrości, która powie, gdzie patrzeć i brakuje wiedzy, że to się może skończyć w najmniej spodziewanym momencie. Trzeba więc korzystać, ile się da i choć tego nie uczą w szkole, niektórzy z nas, ci z pozoru mniej sprawni wiedzą to doskonale.

Główni bohaterowie wyprawy:

Marek Malinowski - człowiek, od którego zaczęła się moja przygoda z motocyklami. Jego Junak powodował,że za każdym razem biegłem do okna patrzeć, jak parkował pod blokiem. Do dzisiaj wierny weteranom, pojedzie K-750 z koszem.

Łukasz Hołowiński - miłośnik metalu w każdej postaci, tak samo kocha Black Sabbath, jak swoją kolekcję motocykli przed, w trakcie i po remoncie. Posiadacz jedynej piwnicy w kraju, w której na jeden słoik przetworów przypadają dwa motocykle. Nie może się zdecydować, którym pojechać, dlatego mówi o Harleyu a siedzi na BMW.

Piotr Kulawski - z takim nazwiskiem nie mogło go zabraknąć w Drużynie. Już raz go wyciągnąłem do Rumunii, był pierwszym, który przyjechał po mnie, kiedy miałem przygodę z psami. Po kilku godzinach snu wracał moim motocyklem, teraz będzie miał okazję zobaczyć coś więcej niż sufit w hotelowym pokoju.

Wojtek "Szyjka" Żurek - 99 szwów z takich, czy innych powodów. Kulawy ciałem, bogaty duchem. Raka pokonał Osiołkiem, po czym odleciał Sokołem. Nie Millenium, niestety. Tracił wzrok, pamięć, słuch i wątrobę nigdy nie tracąc nadziei i pasji. 70% człowieka, 30% żelastwa i 100% motocyklowego hobby.

Mirek Weindich - Spyder-Man, superbohater, w odróżnieniu od Spider-Mana jak najbardziej prawdziwy. I jeździ prawdziwym pojazdem motocyklowym tyle, że trzykołowym. Jeśli ktoś może powiedzieć, że wypadek i trwałe uszkodzenie ciała to nie koniec drogi, to właśnie Mirek. Bo przecież kompas dalej działa, a paliwo dalej krąży w żyłach.

Krzysiek Fulek - Triumpha woli nade wszystkim i ponad wszystko. Zaczął od motorynki, jak miał 14 lat. Jedną nogą, ale całym sobą w motocyklowym Raju.

Jarek "Franek" Frankowski - pomysłodawca wyprawy, filmowiec i autor bloga o podróżach motocyklowych, czyli ja we własnej osobie.Jeśli doszliście Państwo aż tutaj- jest mi bardzo miło.

Wyprawa wyruszy 7 września z Andrychowa. Więcej informacji na temat projektu oraz jego uczestników możecie znaleźć na naszej stronie internetowej toniekoniecdrogi.wordpress.com, a także profilu na Facebooku - To Nie Koniec Drogi. Projekt można wesprzeć za pośrednictwem portalu polakpotrafi.pl, gdzie każdy ma możliwość dorzucenia czegoś od siebie, za co z góry serdecznie dziękujemy!

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 3
Pokaż wszystkie komentarze
Autor:Franek 20/08/2014 19:39

pionowy@o2.pl

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

NAS Analytics TAG
Zobacz również

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę