tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Testujemy nowego KTMa 1290 Super Adventure! NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Testujemy nowego KTMa 1290 Super Adventure!

Autor: Lovtza 2015.02.01, 08:51 1 Drukuj

Jak zapewne wiecie KTM postanowił dać światu wszystko co dziś może zaoferować technologia motocyklowa. Nowy KTM 1290 Super Adventure ma być absolutnie topowym osiągnięciem w dziedzinie podróżniczych motocykli enduro. Jak pomarańczowi postanowili to osiągnąć?

Przede wszystkim wykorzystali silnik z 1290 Super Duka o pojemności 1301cc i upchnęli go w ramę 1190 Adventura. Silnik generuje 160KM i 140 Nm momentu obrotowego. Aby zapanować nad tym dostatkiem maszyna otrzymała rozbudowany pakiet elektronicznych wspomagaczy.

NAS Analytics TAG

Motocykl urósł, obszerniejsze są obudowy, pojawiły się dodatkowe światła w bocznych owiewkach, oprócz nich gmole i ogromny 30-litrowy zbiornik paliwa. Maszyna waży 12 kilogramów więcej niż 1190 Adventure. Aby motocykl był bardziej przyjazny użytkownikom, KTM zdecydował się na zastosowanie pełnego pakietu elektroniki - kombinowany ABS, system stabilizacji pojazdu MSC, kontrola trakcji MTC, a nawet tempomat. Do tego dodano półaktywne zawieszenie WP i jako pakiet zapewnić ma to najwyższy poziom bezpieczeństwa, nieosiągalny w przypadku innych motocykli.

Tak wyglądają zapewnienia KTMa, jak będzie wyglądało naprawdę? Nasz człowiek jest już w drodze na Gran Canarię, gdzie odbędzie się oficjalna prezentacja tej maszyny. Tradycyjnie postaramy się odpowiedzieć na Wasze pytania dotyczące tego motocykla, które kierować możecie bezpośrednio na adres redakcji, lub zamieszczać w komentarzach poniżej. Zapraszamy do dyskusji!

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę