tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Tesla zamyka fabryk w Niemczech. Nowy obiekt dziaa tylko trzy miesice
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Tesla zamyka fabryk w Niemczech. Nowy obiekt dziaa tylko trzy miesice

Autor: Andrzej Sitek 2022.07.05, 10:15 Drukuj

Tylko trzy miesiące funkcjonowała fabryka Tesli w Gruenheide. Niemiecka ziemia nie jest dla Elona Muska łaskawa, bo przecież to tamtejsza agencja ruchu drogowego poinformowała ostatnio, że wycofuje blisko 60 tys. egzemplarzy Tesli, które trafiły do klientów na całym świecie. Chodziło o usterkę systemu wzywania pomocy.  

Ale najnowsze wieści dotyczą innego problemu. Chodzi o fabrykę marki w niemieckim Gruenheide, która przez trzy miesiące działania wyprodukowała zaledwie 10 proc. z zaplanowanej liczby pojazdów.

NAS Analytics TAG

Okazuje się, że pomimo czasochłonnych przygotowań do sprawnego działania, fabryka wciąż zmaga się z trzema uporczywymi problemami. Pierwszy to dłuższy niż przewidywano czas produkcji. Kolejny dotyczy braku wykwalifikowanych pracowników, a trzeci to kłopoty z zapewnieniem jakości. Na dodatek usterki wymagają kosztownych przeróbek przeprowadzanych na pojazdach, które już zjechały z linii montażowej.

W zeszłym miesiącu zakładowi w Gruenheide udało się osiągnąć wynik 1000 wyprodukowanych pojazdów tygodniowo, ale to stanowi zaledwie około jednej dziesiątej tego, co fabryka może i powinna wytwarzać przy pełnej zdolności produkcyjnej. Zakład rozpoczął działanie pod koniec marca, po otrzymaniu ostatecznej zgody władz, a teraz okazuje się, że wymaga optymalizacji wielu kluczowych procesów i czasochłonnej rekrutacji kolejnych pracowników.

Ale według niemieckiego tygodnika "Bild" produkcja powinna zostać wznowiona jeszcze w lipcu. Aktualnie wprowadzane będą modyfikacje mające na celu poprawę wydajności na stanowiskach pracy. Zakład ma ponadto przejść z pracy dwuzmianowej na trzyzmianową, co pozwoli na funkcjonowanie przez całą dobę.

Tymczasowe wstrzymanie produkcji w fabryce nie ma związku z wspomnianymi na wstępie informacjami, że niemiecki regulator rynku motoryzacyjnego wezwał Teslę do wydania nakazu wycofania z rynku ponad 59 tys. T model Y i 3 Tesli na całym świecie. Ale Elon Musk i tak zapewne z niepokojem spogląda w kierunku Niemiec.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr