tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Terlicky okruh 2011 - wyścigi uliczne w Czechach w następny weekend NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Terlicky okruh 2011 - wyścigi uliczne w Czechach w następny weekend

Autor: Informacja prasowa 2011.08.23, 09:55 3 Drukuj

Jeden z najszybszych europejskich drogowych wyścigów motocyklowych na klasycznym naturalnym torze odbędzie się w dniach 27-28. sierpnia 2011 r. na słynnym torze Těrlický okruh w pobliżu Hawierzowa w Republice Czeskiej. Wyścig był w przeszłości znany pod nazwą Karwina (25 km od Ostrawy), a w latach 1967-1990 startowali w nim zawodnicy z europejskiej czołówki. Po osiemnastu latach, w roku 2008, dzięki pomocy miejscowych zapaleńców wyścig odbył się ponownie.

W tegorocznym 28. roczniku Havířovského zlatého kahance pojawi się na starcie około 220 zawodników z: Austrii, Niemiec, Francji, Szwajcarii, Holandii, Belgii, Irlandii, Anglii, Włoch, Polski, Węgier, Słowacji i Republiki Czeskiej. Tegoroczny wyścig motocyklowy na Těrlickém okruhu zapisze się do historii dzięki organizacji Evropského poháru silničních závodních motocyklů na přírodních okruzích. To współzawodnictwo znane także pod nazwą International road racing championship będzie miało swoją czeską premierę na Těrlickém okruhu. Ciekawostką tego pięciowyścigowego mundialu (Schleiz (D) , Hengelo (NL), Chimay (B), Těrlicko (CZ), Frohburg (D)) jest, że składa się z dwóch oddzielnych wyścigów, w których weźmie udział około 30 zawodników na motocyklach o objętości od 600 do 1000 ccm. Niemniej ważne będzie ściganie się o punkty do Českého poháru i to we wszystkich jego kategoriach: 125 Sportproduction, 125 GP, 250 Sportproduction, 250 GP, volná do 600 ccm, volná nad 600 ccm i także kategoria Supermono, która ma również na Těrlickém okruhu mistrzowski wyścig.

Oprócz współczesnych motocykli pojawią się na starcie także weterani z kategorii Klasik 175 i 250 ccm. Kogo kibice w tym roku zobaczą? Do głównych kandydatów do zwycięstwa w wyścigu należą: Robb Denver, Thomas Walther, Paul Shoesmith, Niemcy - Rico Penzkofer, Didier Grams, Thomas Walther, Stefan Holz, Austriak Horst Saiger, Węgier Sandor Bitter, Belgowie Tom Van Looy, Gian Mertens, Holender Frank Baker i także czescy doświadczeni zawodnicy: Petr Zrzavý, František Loučka i Michal Jiroš. Dotychczas niepewny jest start dwukrotnego absolutnego zwycięzcy Michala Dokoupila, który powraca do zdrowia po wypadku w irlandzkim wyścigu w Cookstown 100. W Cierlicku nie zabraknie faworytów swych kategorii, którymi są: Miroslav  Sedlo, Petr i Patrik Kolářové, Oldřich Podlipný, Libor Kamenický, Karel Kalina, Pavel Navrátil, Michal Ježek, Anežka Svobodová, Niemcy René Lohse, Johanes Kehrer, Daniel Zöernweg. Do wyścigu w kategorii nad 600 ccm (Superbike, Superstock 1000 ccm) jest zgłoszony także polski  zawodnik, Jerzy Berger, który pragnie się pokazać przed prawie domową publicznością. Dla Was, którzy wybieracie się do Cierlicka przypominamy, że tor wyścigowy znajduje się tylko 14 km od polsko-czeskiej granicy w Cieszynie. Pierwszy niedzielny wyścig rozpocznie się o 8.30. Kibiców tego sportu na pewno nie zabraknie na tym motocyklowym święcie! Informacje o wyścigu znajdziecie na stronie internetowej.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 3
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę