tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 TIK Tok ratuje ycie nastolatka. 12-letni Trent Jarrett streamingowa jazd, ale co poszo nie tak
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

TIK Tok ratuje ycie nastolatka. 12-letni Trent Jarrett streamingowa jazd, ale co poszo nie tak

Autor: Andrzej Sitek 2021.04.08, 12:03 1 Drukuj

Tik Tok nie cieszy się dobrą opinią wśród motocyklistów, bo trudno spodziewać się atencji po aplikacji będącącej platformą wideo przeznaczoną na urządzenia mobilne, olbrzymią pod względem zawartości, ale często z kiepską treścią. Ale tym razem Tik Tok uratował komuś życie.

Wciąż widzimy wyraźny podział pomiędzy platformami wideo - YouTube zawiera sporo dłuższych, bardziej treściwych materiałów, a Tik Tok bazuje na krótkich, muzycznych nagraniach. Filmy można publikować natychmiast, bardzo prosto, wprost z telefonu, dlatego z Tik Toka bardzo chętnie korzysta młodzież.

NAS Analytics TAG

Jednym małoletnich fanów platformy jest 12-letni Trent Jarrett, który relacjonował na Tik Toku swoją jazdę na quadzie. Być może skupienie na telefonie, zamiast na jeździe, doprowadziło do wypadku. Nastolatek z Wirginii Zachodniej przewrócił pojazd, który go przygniótł i unieruchomił. Chłopak nie mógł się ruszyć, ale stream wciąż trwał, dlatego 12-latek zaczął wykrzywiać numer telefonu rodziców w nadziei, że ktoś z widzów zareaguje i zadzwoni.

I rzeczywiście tak się stało. O rok starszy od pechowego filmowca Caden Cotnoir śledził relację z Tik Toka i natychmiast podniósł alarm. Co prawda znajdował się w odległym o blisko 1300 kilometrów New Hampshire, ale to oczywiście żaden problem dla współczesnej technologii. Caden zadzwonił pod wskazany numer i tym samym uratował 12-latka. Pomoc przybyła po kilkunastu minutach, co ojczym rannego chłopca nazwał "wielkanocnym cudem".  Happy end?

Oczywiście tak, chociaż otwarte pozostaje powyższe pytanie o powód wypadku, czy raczej fakt zabawy Tik Tokiem w tracie jazdy. Czy nastolatek nie powinien skupić się na prowadzeniu, a nie na tym, jak wypadnie na filmie? Z drugiej strony rozwój technologii, również Tik Toka, w kierunku live streamingu, daje fantastyczne możliwości dla motocyklistów. W końcu jeden obraz wart jest tysiąca słów, a film "na żywo" to setki tysięcy takich obrazów z najróżniejszych zakątków globu i najwspanialszych, bajecznych tras, punktów widokowych, ciekawostek i smaczków. Dzielenie się nimi to fantastyczna sprawa.

Pozostaje jeszcze potencjał live streamingu dla poprawy bezpieczeństwa, czego dowodem jest historia naszego nastolatka z Wirginii Zachodniej. Wystarczy sprytny algorytm i już mamy gotowy alert w razie wypadku. Czy Tik Tok lub jakaś inny platforma video mogłaby pójść w tę stronę?

Swoją drogą, korzystaliście lub korzystacie z aplikacji do śledzenia jazdy na motocyklu i wysyłającej alarmy? Jak to u Was wygląda?  

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 0
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr