tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Szwajcaria: znaki drogowe w mocno kobiecej formie
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Szwajcaria: znaki drogowe w mocno kobiecej formie

Autor: Wojtek Grzesiak 2020.01.24, 07:54 5 Drukuj

Polityczna poprawność nie oszczędza niczego, nawet znaków drogowych. Władze Genewy postanowiły wprowadzić wizerunki kobiet na znaki informujące o tym, że kierowca zbliża się do przejścia dla pieszych.

ównowartość 221 tysięcy złotych będzie kosztowała operacja wymiany 250 z 500 umieszczonych w Genewie znaków informacyjnych. Pojawią się na nich wizerunki kobiet w różnych "wersjach". Na znaki trafią kobiety w ciąży, kobiety z fryzurą afro oraz lesbijki.

NAS Analytics TAG

Władze miasta argumentują to tym, że chcą, aby kobiety poczuły się bardziej mile widziane i żeby zwracano na nie większą uwagę. Na razie nie wiadomo, czy zmiany obejmą kolejne znaki, więc póki co jazda na rowerze i motocyklu oraz prowadzenie robót drogowych nadal pozostaną męskimi zajęciami.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 2
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę