tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Szpiegowskie zdjcia: KTM 890 Adventure 2017
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Szpiegowskie zdjcia: KTM 890 Adventure 2017

Autor: Beavis 2016.08.04, 09:53 2 Drukuj

Wraz z pojawieniem się nowej platformy silnikowej w ofercie pojawi się także mniejszy Adventure.

Dwie plotki od KTM-a: 1) Austriacy wezmą udział w amerykańskich targach AIMExpo w październiku, co może sugerować datę premiery nowych modeli, 2) KTM testuje 890 (790?) Adventure. Zaczniemy od końca. Poświęcona motocyklom turystycznym strona ADV Pulse zdobyła dwie fotki nowego KTM-a 790/800/890 Adventure. Zbudowany na bazie nowej platformy o pojemności w okolicach 800 ccm KTM będzie konkurował z BMW F 800 GS i Afryką Twin. Moc ma oscylować w granicach 100 KM, a oznaczenie modelowe to najprawdopodobniej 890 Adventure.

NAS Analytics TAG

Co możemy wywnioskować ze zdjęć? Przede wszystkim mocno offroadowy charakter: 21-calowe koło z przodu, felgi DID, terenowe opony Continental Trail Attack, duża płyta pod silnikiem, handguardy. Pytanie brzmi, czy to bazowa wersja mniejszego Adventure? Moim zdaniem nie. Jeśli przeanalizujemy obecną ofertę Austriaków (oraz wcześniejsze gamy), KTM od zawsze oferował zorientowany bardziej w stronę szosy model bazowy oraz wersję uterenowioną - jeszcze za czasów gaźnikowych 950 Adventure i 950 Adventure S. Obecnie można kupić będącego konkurencją dla konstrukcji japońskich (poza Afryką Twin) 1050 Adventure, ultra-szybkie 1190 Adventure, offroadowe 1190 Adventure R i topowe, turystyczne 1290 Adventure. Myślę, żę w przypadku 800-ki będzie podobnie (ergo: 890 Adventure i 890 Adventure R).

Drugą opcją jest budowanie konkurencji dla nowej Afryki Twin już bazowym modelem. 800-ka ma być przecież mniej skomplikowana (w kwestii elektroniki), łatwiejsza w prowadzeniu i tańsza. CRF1000L radzi sobie zaskakująco dobrze na szosie, więc zbudowanie bezpośredniego konkurenta nawet kosztem szosowego klienta jest możliwe. Ale mało prawdopodobne.

Wracając do plotek / newsów. KTM weźmie udział w tegorocznym AIMExpro, amerykańskiem odpowiednikiem targów EICMA. Odbędą się one w połowie października, równo miesiąc przed EICMĄ właśnie. Czy KTM, biorąc pod uwagę chęć ekspansji w Ameryce, pokaże nowe 800-ki w Orlando? Nie byłbym przesadnie zdziwiony, nawet jeśli rynek europejski nadal pozostaje najbardziej prestiżowym. (Inna sprawa, że na początku października jest jeszcze niemieckojęzyczny Intermot.)

Zupełnie osobą kwestią jest fakt, że Stefan Pierer w wywiadzie dla MCN sugerował premierę modelu 890 Duke w tym roku i 890 Adventure w kolejnym.

Foto: MCN

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr