tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Strza w ty na autostradzie - sztuczna inteligencja autopilota Tesli ratuje z opresji!
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Strza w ty na autostradzie - sztuczna inteligencja autopilota Tesli ratuje z opresji!

Autor: Alono 2019.05.09, 11:25 9 Drukuj

Motocykle i bezpieczeństwo. Ten temat nie cichnie w mediach. Początek sezonu to zawsze wysyp wiadomości w prasie brukowej, i nie tylko brukowej, informujących o kolejnych wypadkach z udziałem motocyklistów.

Czy sztuczna inteligencja jest wybawieniem dla motocyklistów. Otóż TAK! Zobaczcie ten film:

NAS Analytics TAG

 

Ilu znacie kierowców, którzy potrafiliby w ten sposób zachować się w takiej sytuacji? Główną przyczyną wypadków motocyklowych jest od lat "bo ja go nie widziałem". Jak widać na powyższym filmie, sztuczna inteligencja za kierownicą już potrafi czynić "cuda". Przy czym ta sztuczna inteligencja cały czas się uczy i rozwija. Jeżeli takie systemy, jak w Tesli, będą instalowane w każdym pojeździe, to może to oznaczać rewolucyjny wzrost bezpieczeństwa motocyklistów. Nie tylko sztuczna inteligencja zauważy motocyklistę, którego nie dostrzeże kierowca, nie tylko wykona za kierowcę ratunkowy manewr ominięcia przeszkody, żeby nie dopuścić do kolizji, a dodatkowo weźmie pod uwagę tyle czynników, których człowiek zwyczajnie nie byłby w stanie przetworzyć w tak krótkim czasie. 

Co więcej, takie systemy mogą być też montowane w motocykla. Będziemy mogli "do oporu odkręcać" gaz czy w dowolnym sposób wciskać dźwignię i pedał hamulca, a sztuczna inteligencja, jeżeli będziemy sobie tego życzyli i ją włączymy, "przytemperuje" nasze działania tak, aby w przewidywalny sposób nie zakończyły się one dla nas wypadkiem. Jak wiele potrafi sztuczna inteligencja w motocyklu pokazał nam już ten film:

 

 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 5
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr