tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Strajk mydlany w Ducati - to wszystko wina Rossiego
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Strajk mydlany w Ducati - to wszystko wina Rossiego

Autor: Piotr Jędrzejak 2010.10.19, 09:55 5 Drukuj

Pracownicy, którym Ducati chciało odebrać tradycyjną przerwę, zaczęli strajkować. To wszystko przez Valentino Rossiego

Valentino Rossi został już obarczony winą za wycofanie się Ducati z wyścigów World Superbike. Miał zażądać tak wysokiej stawki za podpisanie kontraktu, że Ducati nie było stać na kontynuowanie uczestnictwa w superbikach. To jego wina!

Zamówiłeś sobie nowiutkie Ducati, a czas oczekiwania przedłuża się? To też wina Rossiego! Takie właśnie absurdalne historie dzieją się aktualnie w fabryce Ducati w Bolonii. Zarząd poprosił swoich pracowników o porzucenie swojej 10-minutowej przerwy na mycie rąk na rzecz polepszenia wydajności pracy.

Patrząc w przeszłość, pracownicy od zawsze mieli dodatkowe 10 minut przerwy. Pięć minut przed lunchem odchodzili od swoich stanowisk, aby zmyć brud i smar ze swoich rąk. Kolejne pięć minut przeznaczane było na ten sam cel tuż przed wyjściem z pracy do domu. Próba zakończenia tej praktyki skutkowała półgodzinnym strajkiem pracowników Ducati popartych swoim związkiem zawodowym, który stwierdził, że zarząd nie ma prawa do wycofania przywileju, który jest nawet zapisany w umowach o pracę.

Jak mówi Luigi Torlai, kierownik personelu w Ducati:
„Musimy zwiększyć wydajność, a to jest jeden ze sposobów. Poprosiliśmy naszych pracowników, aby pracowali zaledwie 10 minut dłużej. Dla pojedynczej osoby to niedużo, ale w perspektywie całego roku, nam bardzo by pomogło.”

Co ma do tego wszystkiego Rossi? To proste. Związki zawodowe są silnie przekonane, że zatrudnienie Valentino spoczywa teraz na barkach pracowników i to oni ponoszą koszty – czyli więcej pracy w tych samych godzinach i za te same pieniądze.

Wszystko co złe w Ducati, to wina Rossiego! Takie rzeczy tylko we Włoszech...

foto:motogp.com

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 4
Pokaż wszystkie komentarze
Autor:The Blaster 19/10/2010 10:42

Włoskie nieroby...

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę