tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Start Polakw w Bol d'Or pod znakiem zapytania
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

Start Polakw w Bol d'Or pod znakiem zapytania

Autor: Informacja prasowa 2021.07.29, 14:52 Drukuj

Start polskiego zespołu LRP Poland w trzeciej rundzie motocyklowych mistrzostw świata FIM EWC, 24-godzinnym wyścigu Bol d’Or na francuskim torze Paul Ricard, stanął pod dużym znakiem zapytania z powodu całkowitego zniszczenia motocykla.

Ekipa Bartłomieja Lewandowskiego była w stanie nie tylko wystartować, ale i ukończyć na punktowanym, jedenastym miejscu, ostatni wyścig FIM EWC w portugalskim Estoril, choć jeszcze tuż przed startem wydawało się to praktycznie niemożliwe.

NAS Analytics TAG

Bezpośrednio przed rundą kontuzje wyeliminowały z rywalizacji Lewandowskiego oraz Kamila Krzemienia, z kolei podczas kwalifikacji groźnemu wypadkowi uległ Dominik Vincon. W efekcie on także nie mógł stanąć do walki z powodu złamania ręki i obojczyka, podczas gdy zespołowe BMW S1000RR uległo niemal całkowitemu zniszczeniu.

Polska ekipa ustawiła się jednak na starcie korzystając z zapasowego motocykla oraz rezerwowego składu, ale trzy wywrotki w drodze po jedenaste miejsce poważnie uszkodziły także drugą maszynę, która wymaga kompleksowej naprawy elektroniki.

Choć cała trójka etatowych zawodników powinna wrócić do zdrowia do czasu wrześniowego wyścigu Bol d’Or, to jednak teraz pod największym znakiem zapytania stoi odbudowanie na czas obu motocykli.

- W Portugalii dokonaliśmy niemożliwego, ale miało to swoją cenę i to sporą - mówi szef i zawodnik zespołu, Bartłomiej Lewandowski. - W naszym głównym motocyklu wymienić trzeba niemal wszystko: ramę, wahacz, zawieszenie itd. Większość z tych podzespołów to praktycznie prototypowe, jednostkowe egzemplarze przygotowane na specjalne zamówienie. Wstępne koszty oszacowaliśmy na ponad 150 tysięcy euro, ale nie tylko budżet jest problemem, a również czas. Proces produkcji wielu wyścigowych podzespołów jest bardzo czasochłonny, a teraz jeszcze dodatkowo spowolniony przez sytuację na świecie. Podobnie jak tuż przed wyścigiem w Portugalii, przed Bol d’Or znów stajemy więc przed zadaniem niemal niemożliwym do wykonania. Wierzę, że znów damy radę, ale nie będzie to łatwe.

Już za trzy tygodnie zawodników FIM EWC czekają na torze Paul Ricard oficjalne testy przed wyścigiem Bol d’Or. Proces naprawy i odbudowy motocykla ekipa LRP Poland udokumentowała w najnowszym odcinku swojego vloga.

Więcej o zespole LRP Poland na oficjalnej stronie www.lrppoland.pl, profilu na Facebooku www.facebook.com/TeamLRPPoland i kanale Youtube.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr