tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Sikora i Filla pozostają w czołówce WMMP
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Sikora i Filla pozostają w czołówce WMMP

Autor: Informacja prasowa 2014.07.23, 12:23 Drukuj

W miniony weekend odbyły się dwie kolejne rundy Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski i Alpe Adria w czeskim Moście. Niesamowity Michal Filla po raz kolejny dwukrotnie stawał na podium, w tym raz na jego najwyższym stopniu. Pierwsza pozycja Irka Sikory w tabeli WMMP także pozostała niezachwiana.

Rundy łączące WMMP oraz Alpe Adria specyfikują się tym, że wszyscy zawodnicy startują na jednym torze w obu konkurencjach, a punktacja jest tylko jedna - nasi motocykliści musieli więc dać z siebie jak najwięcej, aby pokonać nie tylko rywali polskich rund, ale także tych o sławie europejskiej.

To był trudny weekend. Potężny upał nie sprzyjał zawodnikom, a najszybsi motocykliści musieli wycisnąć z siebie siódme poty w celu wypracowania najlepszych rezultatów. Michal Filla świetnie sprawdził się w takich warunkach. Czeski zawodnik dojechał w sobotę do mety na trzeciej pozycji po niewielkich problemach z hamulcami. Mechanicy BMW Sikora Motorsport, dzięki dostępności szerokiej gamy narzędzi Proline, błyskawicznie uporali się z problemem i Mistrz Polski Superstock 1000 mógł w drugim wyścigu w pełni rozwinąć skrzydła, co zaowocowało kolejnym spektakularnym zwycięstwem. Niestety, choć wyniki Michala były wyśmienite, musiał on oddać pozycję lidera w klasyfikacji Alpe Adria Marko Jermanowi do którego traci teraz zaledwie trzy punkty. W klasyfikacji generalnej WMMP Superstock 1000, Filla nadal pozostaje poza zasięgiem rywali ze 174 punktami na koncie. Bartek Wiczyński, który także startuje w tej kategorii, ukończył oba wyścigi na bardzo mocnym, szóstym miejscu.

Irek Sikora zaliczył w Moście jeden z najbardziej walecznych weekendów tego sezonu. Lider teamu BMW Sikora Motorsport oraz aktualny Mistrz Polski wywalczył szóste i piąte miejsce w wyścigu łączonym i choć miał wystarczająco dobre tempo aby powalczyć o podium, to nieco spowalniała go niesamowita walka z Michalem Semberą. Najszybszy polski motocyklista w pierwszym wyścigu musiał uznać wyższość czeskiego zawodnika, jednak w kolejnym starciu górą był Polak, co pozwoliło mu na przekroczenie linii mety w pierwszej piątce. Dzięki dwóm solidnym wynikom w Moście, Sikora nadal pozostaje liderem klasyfikacji generalnej WMMP w prestiżowej kategorii Superbike.

W dniach 1-3 sierpnia odbędą się kolejne wyścigi WMMP połączone z zawodami Alpe Adria Championship, tym razem na polskim torze w Poznaniu. Cały team BMW Sikora Motorsport dołoży wszelkich starań aby powtórzyć tegoroczny sukces i sięgnąć po komplet zwycięstw przed własnymi kibicami! Team cały czas wspierają marki Castrol i Pirelli.

  NAS Analytics TAG

Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę