tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Sikora i Filla pozostaj w czowce WMMP
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

Sikora i Filla pozostaj w czowce WMMP

Autor: Informacja prasowa 2014.07.23, 12:23 Drukuj

W miniony weekend odbyły się dwie kolejne rundy Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski i Alpe Adria w czeskim Moście. Niesamowity Michal Filla po raz kolejny dwukrotnie stawał na podium, w tym raz na jego najwyższym stopniu. Pierwsza pozycja Irka Sikory w tabeli WMMP także pozostała niezachwiana.

Rundy łączące WMMP oraz Alpe Adria specyfikują się tym, że wszyscy zawodnicy startują na jednym torze w obu konkurencjach, a punktacja jest tylko jedna - nasi motocykliści musieli więc dać z siebie jak najwięcej, aby pokonać nie tylko rywali polskich rund, ale także tych o sławie europejskiej.

NAS Analytics TAG

To był trudny weekend. Potężny upał nie sprzyjał zawodnikom, a najszybsi motocykliści musieli wycisnąć z siebie siódme poty w celu wypracowania najlepszych rezultatów. Michal Filla świetnie sprawdził się w takich warunkach. Czeski zawodnik dojechał w sobotę do mety na trzeciej pozycji po niewielkich problemach z hamulcami. Mechanicy BMW Sikora Motorsport, dzięki dostępności szerokiej gamy narzędzi Proline, błyskawicznie uporali się z problemem i Mistrz Polski Superstock 1000 mógł w drugim wyścigu w pełni rozwinąć skrzydła, co zaowocowało kolejnym spektakularnym zwycięstwem. Niestety, choć wyniki Michala były wyśmienite, musiał on oddać pozycję lidera w klasyfikacji Alpe Adria Marko Jermanowi do którego traci teraz zaledwie trzy punkty. W klasyfikacji generalnej WMMP Superstock 1000, Filla nadal pozostaje poza zasięgiem rywali ze 174 punktami na koncie. Bartek Wiczyński, który także startuje w tej kategorii, ukończył oba wyścigi na bardzo mocnym, szóstym miejscu.

Irek Sikora zaliczył w Moście jeden z najbardziej walecznych weekendów tego sezonu. Lider teamu BMW Sikora Motorsport oraz aktualny Mistrz Polski wywalczył szóste i piąte miejsce w wyścigu łączonym i choć miał wystarczająco dobre tempo aby powalczyć o podium, to nieco spowalniała go niesamowita walka z Michalem Semberą. Najszybszy polski motocyklista w pierwszym wyścigu musiał uznać wyższość czeskiego zawodnika, jednak w kolejnym starciu górą był Polak, co pozwoliło mu na przekroczenie linii mety w pierwszej piątce. Dzięki dwóm solidnym wynikom w Moście, Sikora nadal pozostaje liderem klasyfikacji generalnej WMMP w prestiżowej kategorii Superbike.

W dniach 1-3 sierpnia odbędą się kolejne wyścigi WMMP połączone z zawodami Alpe Adria Championship, tym razem na polskim torze w Poznaniu. Cały team BMW Sikora Motorsport dołoży wszelkich starań aby powtórzyć tegoroczny sukces i sięgnąć po komplet zwycięstw przed własnymi kibicami! Team cały czas wspierają marki Castrol i Pirelli.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr