tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Sezon Pit Bike SM startuje ju w ten weekend. Zawodnicy w penej gotowoci
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Sezon Pit Bike SM startuje ju w ten weekend. Zawodnicy w penej gotowoci

Autor: Informacja prasowa 2021.04.07, 11:22 Drukuj

Na 10 kwietnia zaplanowana została runda rozgrzewkowa Pucharu Polski Pit Bike SM. Zawodnicy będą sprawdzać formę u progu nowego sezonu, a nowi w stawce przystąpią do licencji Polskiego Związku Motorowego.

- To szczególny moment zwłaszcza dla nowych zawodników dyscypliny- podkreśla Łukasz Pawlikowski, MX Otopit Toruń. - Zdanie licencji to przepustka do świata motosportu. Z roku na rok przybywa chętnych, którzy chcą rywalizować na torach asfaltowych, ale i off-roadowych. Nas oczywiście bardzo to cieszy i chcemy zapewnić im płynne wejście w świat współzawodnictwa. Zdając teraz egzamin teoretyczny i praktyczny, w maju podczas I rundy Pucharu Polski Pit Bike SM, będą już pełnoprawnymi zawodnikami, zdobywając punkty w klasyfikacji generalnej.

NAS Analytics TAG

Zaczynają w Bydgoszczy

Runda rozgrzewkowa, czyli Otwarte Mistrzostwa Okręgu Bydgoskiego odbędzie się na bydgoskim Kartodromie. Tradycyjnie zwycięzcy zostaną wyłonieni z kilku klas: Pit Girls, Stock 90, Stock 125, Stock 150, Stock 150 Junior, Pit Ladies, Super Pit, Masters. Pojawia się także nowa klasa: MiniGP, a mniej doświadczeni pojadą w wyścigu Rookie. Zgłoszenia przyjmowane są drogą elektroniczną na STRONIE, a wszystkie pytania można kierować do biura: otopit@otopit.pl.

- Całą zimę trenowałem na torze kartingowym Kormoran w Olsztynie pod okiem naszego trenera, Marka Szkopka. Wiosną rozpoczęliśmy treningi na placu oraz torze w Modlinie. Chciałbym przejechać cały sezon bez kontuzji i być w TOP10 klasy Stock 90 - mówi uczestnik najmłodszej klasy, Karol Terka.

- Bardzo mnie cieszy rozwój dyscypliny pit bike w naszym kraju. Za moich czasów nie było takich możliwości, nie mieliśmy na czym trenować. Teraz dzięki dostępności sprzętu, ale także dzięki systemowi szkoleń, zmieniło się to diametralnie. Polskie nazwiska w światowych cyklach będą coraz częstszym zjawiskiem. To naturalny bieg. Ja jestem dumny, że mogę w tym uczestniczyć praktycznie od samego początku. Cały sens naszej kariery to przekazać swoje doświadczenie młodszym pokoleniom - dodaje Marek Szkopek, zawodnik mistrzostw świata w wyścigach długodystansowych FIM EWC oraz trener.

3...2..1...start!

Zawodnicy zmierzą się na motocyklach MRF, YCF i Kayo. Po rundzie rozgrzewkowej czekają ich cztery rundy pucharowe: 3 maja na  Autodromie Słomczyn, 6 czerwca na Wallrav Race Center w  Starym Kisielinie, 10 lipca, Kartodrom Bydgoszcz i finał 10 października Awix Racing Arena w Toruniu. W tym sezonie po raz drugi odbędzie się również wydarzenie w randze Mistrzostw Polski. Będą to dwudniowe zawody 28-29 sierpnia na koszalińskim Motoparku. Organizatorem wszystkich wydarzeń jest toruński klub MX Otopit Toruń.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr