tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Sensacyjne doniesienia niemieckiego serwisu - Johann Zarco podpisał umowę z KTM!!! NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Sensacyjne doniesienia niemieckiego serwisu - Johann Zarco podpisał umowę z KTM!!!

Autor: Konrad Bartnik 2018.04.24, 13:04 Drukuj

Niemiecki portal speedweek.com, blisko związany z całą otoczką MotoGP i firmą Red Bull, opublikował informację o długo wyczekiwanym kontrakcie Johanna Zarco z ekipą fabryczną. Genialny Francuz podobno podpisał już umowę z KTM na sezony 2019-2020.

Nie licząc kosmity Marqueza, Johann Zarco jest aktualnie najgorętszym nazwiskiem wśród młodych kierowców MotoGP. 27-letni Francuz, po dwukrotnym zdobyciu tytułu Mistrza Świata w klasie Moto2, trafił w 2017 roku do klasy królewskiej, gdzie zrobił prawdziwą furorę. Jeżdżąc w barwach Tech 3, satelickiego teamu Yamahy, zajął w swoim pierwszym sezonie znakomite szóste miejsce i trzykrotnie stawał na podium. Został okrzyknięty "Rookie of the year", czyli najlepszym debiutantem.

~~~~~------~~~~~

W tym roku również radzi sobie znakomicie, oczywiście na miarę możliwości swojego motocykla. Wielu ekspertów od wyścigów uważa, że po otrzymaniu fabrycznej maszyny będzie mógł śmiało konkurować z Marquezem o tytuł mistrzowski. Nie jest tajemnicą, że Zarco jest obserwowany przez najlepsze ekipy, które swoją szansę na jego przejęcie upatrują w kończącej się właśnie współpracy teamu Tech 3 z Yamahą. Mówi się nawet o tym, że władze teamu Repsol Honda widzą go w przyszłości na miejscu Daniego Pedrosy, który najlepsze lata ma ewidentnie za sobą.

Niemiecki serwis speedweek.com podał natomiast po ostatnim wyścigu MotoGP w Austin dość sensacyjna wiadomość. Bardzo możliwe, że już w piątek Zarco podpisał kontrakt z ekipą KTM, obejmujący starty w sezonach 2019 i 2020. Wbrew swoim zwyczajom, tego dnia w Teksasie pojawili się jednocześnie Pit Beirer, dyrektor sportowy KTM oraz Thomas Überall, dyrektor sponsoringu w firmie Red Bull. Beirer, wyjątkowo zrelaksowany i uśmiechnięty, nie potwierdził tej informacji, ale też nie zaprzeczył. "Musisz spekulować" - odpowiedział na pytanie dziennikarza.

Wygląda na to, że jeśli doniesienia te się potwierdzą, to oficjalną informację o kontrakcie Zarco z KTM otrzymamy przy okazji nadchodzącego wyścigu w hiszpańskim Jerez. Zarząd teamu ma wyraźną intencję utrzymania przy sobie Pola Espargaro, wygląda więc na to, że zespół opuści Bradley Smith. Kontraktowi Francuza z austriacką ekipą bardzo kibicuje jego dotychczasowy szef, Herve Poncharal z Tech 3, który sam od przyszłego sezonu przechodzi na maszyny KTM.

Z jednej strony Austriacy mają za sobą dopiero jeden sezon w MotoGP i szanse Zarco na szybki tytuł oddaliłyby się. A z drugiej, duża ambicja firmy, która w innych dziedzinach sportu motocyklowego rządzi niemal niepodzielnie, połączona z praktycznie nieograniczonym strumieniem pieniędzy od Red Bulla może przynieść zaskakujące rezultaty. Szybki kierowca z błyskiem w oku, jakim niewątpliwie jest Zarco, byłby ostatnim elementem mistrzowskiej układanki.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę