tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Sen szalonego hydraulika - skuter w stylu steampunk

Sen szalonego hydraulika - skuter w stylu steampunk

Autor: Konrad Bartnik 2018.09.24, 16:52 Drukuj

Analogowe wytchnienie w cyfrowym świecie - taki właśnie jest steampunk. Skuter w tym stylu to małe dzieło sztuki.

Na początek szybkie wyjaśnienie dla nieobeznanych z kulturą masową. Steampunk to obecny w filmie, literaturze, grach komputerowych i komiksach podgatunek science-fiction. Najkrócej mówiąc, w jego realiach bohaterowie z przyszłości żyją w otoczeniu maszyn z przeszłości.

Brzmi przewrotnie, bo takie jest. Plastik i elektronika są tematem tabu. Auta, pociągi, okręty, a nawet maszyny latające to solidne kawałki stali, napędzane silnikami parowymi i milionami kół zębatych. Świat steampunka, obecny nawet w jego nazwie, to kłęby pary, niezliczone zegary pokazujące ciśnienie w kilometrach rur i mechanika rodem z wielkiego zegara. Dla fana gatunku - coś niezwykle klimatycznego i wspaniałego.

Tutaj mamy przykład customowego skutera, doskonale wykorzystującego elementy stylu steampunk. Błyszcząca blacha, zegary, misterny układ rur i nagie koła zębate. Niestety, zamiast spodziewanego gwizdu słyszymy zwyczajne pyrkotanie tradycyjnego skuterowego silnika. Dlatego lepiej oglądać bez dźwięku.

Zdjęcia
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę