tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Schuberth Rider Communication System - zawsze w kontakcie
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Schuberth Rider Communication System - zawsze w kontakcie

Autor: ukasz "Boczo" Tomanek 2013.07.16, 12:05 6 Drukuj

Firma Schuberth od zawsze kojarzona jest z komfortem podczas podróżowania motocyklem. Jedną ze składniowych komfortu staje się możliwość słuchania muzyki podczas jazdy i rozmawiania przez telefon w najbezpieczniejszy możliwy sposób. Schuberth zaprezentował nowy system komunikacji bluetooth, a my postanowiliśmy go solidnie przetestować.

Nazwa: Schuberth Rider Communication System (SRCS)

NAS Analytics TAG

Wykonanie: System SRCS jest zainstalowany w akcesoryjnym kołnierzu, który wymieniamy w kasku. SRCS używaliśmy z kaskiem Schubert C3 Pro, który już mieliśmy okazję przetestować. Jeśli chodzi o samo wykonanie, jest to typowa dla Schubertha jakość, do której nie można się przyczepić. Jeżdżę w kasku z tym systemem od kwietnia i od tego czasu nic się nie poluzowało czy urwało. Delikatne ślady zużycia są widoczne jedynie na przewodzie mikrofonu i spowodowane są one zamykaniem przyłbicy, ale nie potrafię sobie wyobrazić, w jaki sposób miałoby to przeszkadzać czy razić.

Montaż: Aby zainstalować SRCS w kasku należy zdemontować fabryczny kołnierz i wsadzić SRCS. Nie jest to trudne i trwa kilka minut, ale trzeba zwrócić uwagę na plastikową obwódkę na dole kołnierza zakończoną małymi wypustkami, które trzeba wsadzić do otworów w szczęce. Oprócz tego, trzeba na chwilę zdemontować wyściółkę kasku, aby zamontować głośniki. Są one na bardzo silnych rzepach i nie ma szans, aby się przesunęły w czasie jazdy.

Łącznie z telefonem: Dziecinne proste. Wystarczy odpalić system (przytrzymać przez 3 sekundy przycisk odbierania połączeń), włączyć bluetooth w telefonie i gotowe. W zestawie mamy też kabel, dzięki któremu można połączyć telefon z kaskiem za pomocą mini jacka. Ważne, aby połączyć anteny w kasku (złączka w kołnierzu z czerwoną klapką i przewód w tylnej części kasku), aby w pełni korzystać z zasięgu FM i Bluetooth

Jakość dźwięku: Cały czas jeździłem w trasy z dość dobrymi słuchawkami dousznymi, ale nie może się to równać z głośnikami SRCS. Jakość dźwięku jest rewelacyjna i ich moc zaskakująca. Nie zdarzyło mi się słuchać muzyki w trasie z głośnością ustawioną powyżej 50%. Wszystko jest wyraźne, dobrze słychać bas, a jakość muzyki może pogorszyć jedynie super-mocny wiatr, ale nawet wtedy dobrze słychać muzykę jeśli ją zgłośnimy.

Jakość rozmów i obsługa: Oczywiście SRCS to nie tylko muzyka ale także możliwość prowadzenia rozmów w czasie jazdy. Do samego fizycznego odbierania połączeń (panel przycisków po lewej stronie) trzeba się przyzwyczaić, ale są one skonstruowane tak, aby sprawnie dało  się to robić w rękawicach motocyklowych. Co więcej, po obu stronach przycisku odbierania połączeń są wystające wypustki, które ułatwiają zlokalizowanie go. Jeśli chodzi o samą jakość rozmów, to jest ona bardzo zadowalająca. Testowo dzwoniłem do różnych osób i większość z nich nie była w stanie zorientować sie, że mówię do nich z kasku jadąc z prędkością 140 km/h. Jeśli zamkniemy wszystkie wloty w kasku, który staje się bardzo szczelny, rozmowy  komfortowo można prowadzić przy znacznie wyższych prędkościach. Przeprowadziliśmy wiele testów telefonicznych i pytaliśmy rozmówców jak nas słychać i prawdę mówiąc, nie było żadnych zastrzeżeń. Jeśli masz takie pragnienie (i wiele darmowych minut), możesz przegadać z kimś całą trasę.

Kompatybilność z innymi urządzeniami: Mieliśmy okazję testować jednocześnie Schubertha C3 Pro, SCRS oraz nawigację TomTom Rider i trzeba przyznać, że taki zestaw to potężne turystyczne combo. Wtedy wszelkie wskazówki głosowe z nawigacji pojawiały się w głośnikach SRCS, co jest szczególnie wygodne przy kiepskiej pogodzie, zwłaszcza sporym wietrze i deszczu. Testowaliśmy też SRCS z różnymi telefonami i ani razu nie było problemu z łącznością i samym połączeniem się telefonu z kaskiem.

Czas pracy: ponad 10 godzin (ciągłego słuchania muzyki)

Kilka słów podsumowania: W kasku z systemem SRCS przejechałem ponad 8000 km i ani razy mnie on nie zawiódł. Jakość i głośność muzyki jest genialna, rozmawia się wyjątkowo wygodnie, a rozmówca nie ma wrażenia, że dzwonisz do niego ze studni. Bateria jest wytrzymała, montaż prosty, a komfort w trasie po prostu nieoceniony. Do obsługi panelu przycisków trzeba się trochę przyzwyczaić, ale po krótkim  czasie nie sprawia to problemów. W chwili obecnej nie wyobrażam sobie trasy bez tego systemu, dlatego też SRCS otrzymuje ode mnie maksymalną ocenę.

Cena: 1449 zł

W jakim kasku testowaliśmy SRCS: Schuberth C3 Pro

Ocena (w skali 1 - 6): 6

Gdzie kupić

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
detaleGS Adventure i kask C3Pro
Adv Spec Code err:"Btn_300_250_p//odstr"
detale mikforonuC3 Pro
kablekolnierz w kasku
logomikrofon
panel przyciskowprzyciski
wejscie do ladowarkiSRCS kolnierz
wejscie do ladowaniazapiecie i mikrofon
Schuberth C3Pro z bliskazamontowany system
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie
Komentarze 5
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr