tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 SBF 2011 - Rafał Pasierbek wygrywa w Londynie

SBF 2011 - Rafał Pasierbek wygrywa w Londynie

Autor: Stunter13 2011.08.03, 12:31 3 Drukuj

W finałach starałem się pojechać na maksa i udało mi się zrobić całkiem dobry, energiczny pokaz

W SBF Stunt Bike Competition London 2011 startowało około 35 zawodników z czego większość stanowili Anglicy oraz Francuzi. Polskę reprezentowałem ja oraz Raptowny. Na miejsce zawodów wybrano całkiem przyzwoity plac mieszczący się niedaleko stadionu Wembley.

W przeciwieństwie do większości europejskich zawodów, sobotnie kwalifikacje były zamknięte dla publiki i rozgrywane wyłącznie w stunterskim gronie. W składzie jury zasiedli Joe Dryden i Guru Khalsa oraz sędzia z Anglii, którzy spośród 35 zawodników mieli wytypować najlepszych piętnastu do niedzielnego finału. Przyjęty przez nich system ocen zakładał przyznawanie punktów karnych wyłącznie za porządną glebę, to znaczy taką, w wyniku której zawodnik rozdzieli się z maszyną.

Wracając do jazdy… Sobotnie kwalifikacje wypadły mi całkiem dobrze i pomimo, że nie wszystko poszło zgodnie z planem, zająłem pierwsze miejsce. Drugi był Julien Welsch Razerback, a trzeci Benjamin Baldini, których mogliście zobaczyć na StuntGP w Bydgoszczy. Siódme miejsce przypadło w udziale Raptownemu, który zrobił naprawdę dobrą robotę swoim przejazdem!

W trakcie niedzielnego finału za sprawą sporej publiki impreza nabrała barw. Finały zaczęły się dosyć wcześnie, bo już o 10:00 rano i trwały do godziny 12. Po sobocie starałem się pojechać na maksa i udało mi się zrobić całkiem dobry, energiczny pokaz. Tym razem pech dopadł niestety mojego teamowego kolegę z Shifta. Razerback, bo o nim tutaj mowa, w trakcie swojego przejazdu wywrócił się tracąc tym samym punkty.

Tuż po finałach przyszedł czas na dodatkowe konkurencje. Stoppie Contest wygrał nikt inny, jak znany z pionowych, megatechnicznych przodów, Paul Hanks z Angli. Z krótkiego rozpędu zrobił dystans około 2 razy większy od rywali, dojeżdżając do samych barierek! Gdyby ich nie było, śmiało mógłby jeszcze kilka metrów więcej polecieć.

Wyniki Stoppie Contest:

Stoppie CONTEST

Również i ja spróbowałem swoich sił w kolejnej konkurencji Sickest Trick. Wystartowałem próbując mojego nowego tricku Switchback Drifts, czyli driftów tyłem do kierunku jazdy. Za trzecim podejściem udało mi się zrobić 180 stopni driftu z dobrym wyjściem. Pobił mnie jednak Benjamin Baldini, zasłużenie wygrywając konkurs swoim zwariowanym, supermanem, czyli mega wyskokiem nieomalże przelatując przez kierownicę. 3. miejsce zgarnął Martin Kratky za Switchback Wheelie Combo.

Po konkurencjach dodatkowych przeplatanych widowiskiem FMX show, ogłoszone zostały wyniki. Wiedziałem, że poszło mi dobrze, ale nigdy nie można być pewnym wygranej. Dopóki nie poznam ostatecznych wyników, zakładam, że równie dobrze mogę uplasować się na trzecim, jak i piątym miejscu. Całe szczęście i tym razem udało mi się zająć pierwszą lokatę, z czego bardzo się cieszę! Raptowny w trakcie niedzielnych przejazdów zajął myślę, że dobrą 10. pozycję! Uważam, że jako Polacy daliśmy radę!

Wyniki zawodów SBF Stunt Bike Competition London 2011:

INDVIDUAL FREESTYLE

Dziękuję wszystkim zawodnikom za kolejny wspaniały weekend, a także tym, którzy trzymali za mnie kciuki! Kolejne zawody, w których wezmę udział, to runda Amerykańskiej serii XDL, gdzie będę miał z pewnością niełatwe zadanie. O wynikach i wrażeniach z tych zawodów będziecie mogli przeczytać jak zawsze na Ścigacz.pl, a tymczasem zapraszam Was na mój Fan Page na Facebooku.

Zdjęcia
zawodnicy z nagrodami
Baldini Pasierbek Kratky SBF London 2011niskie cyrkle
drift na zbiornikudrifty tylem rafal pasierbek
juz wypadek czy jeszcze driftmaksymalne zlozenie drift
stoppie SBF 2011palenie na stopce
SBF2011 dylon hubertstoppie lewa reka stunt
switchback drifts stunter13Rafal Pasierbek wygrana w SBF 2011
Baldini na motocyklu triumpfujebaldini superman
burnout upside downcomos motocykl stunt
cyrkle maks przeciwwagacyrkle na kierownicy
jazda na rekach na zbiornikumartin kratki switchback wheelie
Komentarze 3
Pokaż wszystkie komentarze
Autor:sulekxdxd 14/08/2012 23:39

Gratuluję :)

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę