tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Rzd przeznaczy 290 mln zotych na autostrady i drogi ekspresowe. Plany s bardzo ambitne. Co najpierw?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Rzd przeznaczy 290 mln zotych na autostrady i drogi ekspresowe. Plany s bardzo ambitne. Co najpierw?

Autor: Andrzej Sitek 2021.08.11, 10:48 2 Drukuj

Podczas uroczystego otwarcia odcinka drogi S61 via Baltica, premier Mateusz Morawiecki mówił w Piątnicy Poduchownej na Podlasiu o potężnych inwestycjach w polskie drogi. Chodzi o wiele milionów złotych.

Do 2030 roku rząd planuje przeznaczyć na dofinansowanie budowy dróg aż 290 mln złotych. Poprzez Rządowy Program Budowy Dróg Krajowych 2030 zrealizowane zostaną inwestycje, które przyniosą około 8 tysięcy kilometrów nowych dróg.

NAS Analytics TAG

Priorytetem są autostrady i drogi ekspresowe. Chodzi przede wszystkim o brakujące fragmenty A2, budowę Beskidzkiej Drogi Integracyjnej S52 oraz fragmenty S10, S11, S12, S16 i S74. Finalnie szybkie drogi maja połączyć wszystkie rejony kraju.

"Autostrada A1 zostanie dokończona i to bardzo szybko. Autostrada A2 od Siedlec do granicy, autostrada A18, a prócz tego drogi, które praktycznie były wcześniej tylko namalowanymi fragmentami flamastrem na mapie, a nie było na nie finansowania. Dzisiaj to finansowanie jest" - obiecuje Mateusz Morawiecki.

Szef rządu zaznaczył, że drogi gminne i powiatowe nie pozostaną bez wsparcia. Premier przypomniał, że na tego typu drogi rządy PO i PSL wydały w ciągu ośmiu lat 5,5 mld złotych, a PIS w ciągu zaledwie jednego roku 2019 przeznaczył na ten cel ok. 6 mld złotych.

Mateusz Morawiecki zauważył również, że pomoc finansowa UE jest ważna, ale rządowy program budowy dróg jest finansowany w ponad 80 proc. ze środków krajowych.

Przypomnijmy jeszcze, że Via Baltica to międzynarodowy korytarz łączący kraje bałtyckie z zachodnią Europą, a w praktyce drogi ekspresowe S8 i S61 między Warszawą i granicą państwa w Budzisku. Via Baltica będzie docelowo liczyć 311 kilometrów.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 2
Poka wszystkie komentarze
Autor:Hehe 11/08/2021 13:28

To z tych mandatw bdzie?

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr