tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Rękawice obowiązkowe dla motocyklistów we Francji
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Rękawice obowiązkowe dla motocyklistów we Francji

Autor: Lovtza 2016.10.03, 12:48 2 Drukuj

Francuski parlament przegłosował prawo na mocy którego kierowcy motocykli i skuterów będą od 20 listopada 2016 mieli obowiązek używania rękawic ochronnych w czasie jazdy swoimi pojazdami. Niezastosowanie się do tego obowiązku będzie karane grzywną wysokości 68 Euro oraz jednym karnym punktem.

Francja już teraz jest jednym z najbardziej restrykcyjnych krajów jeśli chodzi o wymogi stawiane odzieży motocyklowej i jej stosowaniu. Każdy francuski motocyklista musi mieć ze sobą kamizelkę ostrzegawczą. Kask musi zawierać 18 cm2 odblaskowych powierzchni, aby był dobrze widoczny w nocy. Obowiązek wożenia ze sobą alkomatu i zapasowych żarówek, choć formalnie obowiązuje, to jest powszechnie ignorowany z uwagi za brak kary przy jego niedopełnieniu. Niedawno Komisja Europejska ukróciła zapędy Francuskiego parlamentu, który chciał narzucić minimalną powierzchnię odzieży, która musi być w barwach ostrzegawczych, podobnie zresztą jak górny pułap mocy motocykli sprzedawanych do użytku drogowego.

NAS Analytics TAG

Jak reagują na te pomysły francuscy motocykliści? W sposób dający się przewidzieć. Nikt nie ma nic przeciwko byciu bezpiecznym na drodze, natomiast większość jest przeciwna narzucaniu rozwiązań przez urzędników. Francuska federacja FFMC (Fédération Française des Motards en Colère) wydała nawet w tej sprawie oświadczenie:

"Nie jesteśmy przeciwko stosowaniu rękawic, problemem jest natomiast to, że jesteśmy zmuszani do stosowania ich pod  groźbą kary. Tutaj nie jest zagrożone niczyje życie, a jeśli jeździmy bez rękawic nie wystawiamy na ryzyko bezpieczeństwa innych ludzi".

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Zobacz również
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę