tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Rękawice elektryczne Klan - ciepło zimą
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Rękawice elektryczne Klan - ciepło zimą

Autor: Lovtza 2009.11.09, 14:15 1 Drukuj

Gdy włączymy ogrzewanie, ocieplana jest cała dłoń począwszy od nadgarstka przez śródręcze aż po same palce

W ostatnich dniach do redakcji trafiło w celach testowych kilka akcesoriów przydatnych w czasie jazdy jednośladem w okresie jesienno-zimowym. Jednym z ciekawszych są podgrzewane elektrycznie rękawice Klan Cruise Gloves. Nie ukrywam, że jako tradycjonalista sceptycznie podchodzę do tego typu wynalazków. Niemniej jednak marznące ręce w czasie codziennych dojazdów do pracy skutecznie zachęciły mnie do spróbowania jak ten patent działa w praktyce. Zacznijmy zatem od samego początku.

NAS Analytics TAG

Rękawice docierają do klienta w komplecie z konektorami służącymi do wpięcia się w instalację elektryczną motocykla, włącznikiem oraz przewodami prowadzącymi prąd do rękawic. Podłączenie zasilania następuje poprzez przykręcenie konektorów do klem na akumulatorze. Następnie wyprowadzamy końcówkę podłączenia tak, aby łatwo można było się do niej podpiąć siedząc na motocyklu. Przewody prowadzące prąd elektryczny do rękawic należy przeciągnąć przez rękawy kurtki. Jeśli wszystko zostanie zrobione jak należy z rękawów będą wystawały wtyczki do połączenia z rękawicami, a spod kurtki końcówka z przełącznikiem potrzebna do podłączenia się do instalacji elektrycznej w motocyklu. Jeśli chodzi o wymagania sprzętowe - zestaw pracuje pod napięciem 12V, moc grzania to 24W. Oznacza to poradzić sobie powinna sobie z takim urządzeniem nawet instalacja elektryczna porządnych skuterów klasy 50 cc.

Jak to działa? Działa bardzo dobrze. Rękawica wykonana jest z tkaniny nieprzepuszczalnej dla wiatru, podszyta miękkim ocieplaczem, przez co sama w sobie jest ciepła i wygodna. Gdy włączymy ogrzewanie, ocieplana jest cała dłoń począwszy od nadgarstka przez śródręcze, aż po same palce. Efekt jest natychmiastowy. Jeżdżąc przy temperaturach oscylujących ostatnio w przedziale 0-5 o C kierowca ma zagwarantowany komfort termiczny i ciepłe dłonie. Nie mało wychłodzone, nie zmarznięte tak, że jeszcze jakoś da się wytrzymać - tylko ciepłe! Bardzo przydatna sprawa, szczególnie dla osób które tak jak ja muszą w drodze do pracy pokonać 30 i więcej kilometrów, przez co „mają czas" na to, aby się porządnie wychłodzić.

Z innych zalet wymienię też takie, iż produkt wygląda bardzo solidnie. Jakości rękawic trudno się przyczepić. Porządne materiały, bardzo dobre szwy. Elementy elektryczne (przewody, złącza) wyglądają na solidne, nie ma tutaj mowy o wrażeniu prowizorki, jakie często towarzyszyło mi gdy, do ręki brałem różnej maści wynalazki ogrzewające w niemieckich supermarketach motocyklowych.

Poza zaletami jest też kilka niedogodności. Poza wysoką ceną jest to konieczność pamiętania o przewodach, tak aby przy wsiadaniu na motocykl wszystko było na właściwym miejscu, a przy zsiadaniu z motocykla aby nic nie urwać. Nie zachwyca też sposób w jaki działa ściągacz na końcu rękawicy. Rzep jest za mały, trzeba przez to starannie zakładać rękawicę aby uniknąć przedzierania się do wnętrza rękawa zimnego powietrza.

Podsumowując - produkt zdecydowanie godny polecenia i będący w stanie rzeczywiście podnieść komfort jazdy jednośladem jesienią, a także wydłużyć okres jego eksploatacji w ciągu roku.

Cena: 526 zł

Zalety:
- bardzo dobre ogrzewanie dłoni kierowcy
- wysoka jakość wykonania
- wysoki komfort użytkowania
- łatwy montaż na motocyklu

Wady:
- cena
- trzeba zawsze bawić się z przewodami w kurtce
- nienajlepiej rozwiązany ściągacz rękawicy

Gdzie to kupić: www.motokoce.pl


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
Podlaczenie akumulatorazainstalowe wyjscie zasilajece Klan
Adv Spec Code err:"Btn_300_250_p//odstr"
Wtyczka rekawic Klangniazdko rekawic elektrycznych w rekawie
polaczenie rekawicy z zasilaniemrekawice elektryczne Klan
Rekawica podgrzewana elektrycznie KlanCruise gloves Klan K-GRT-0020
wlacznik rekawic elektrycznychprzewody zasilajace rekawice Klan
rekawice elektryczne Klan podlaczenie do skutera
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę