tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Rękawice Spidi Carbo 3 - naszym zdaniem
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Rękawice Spidi Carbo 3 - naszym zdaniem

Autor: Lovtza 2013.08.23, 14:02 2 Drukuj

Rękawice na motocykl sportowy. Jeden z najważniejszych elementów stroju motocyklisty, który chroni delikatne dłonie i palce. Rękawice motocyklowe mają o tyle niewdzięczne zadanie, że muszą chronić te części ciała, którymi my z kolei próbujemy się bronić się przed otoczeniem w przypadku kolizji. Właśnie z tego względu rękawica musi być odporna na przetarcia, musi dobrze stabilizować nadgarstek, ale jednocześnie musi być na tyle delikatna i komfortowa, abyśmy doskonale czuli co się dzieje na kierownicy. Jak potrzeby motocyklisty spełnia Carbo 3?

Nazwa i model: Spidi Carbo 3

Wykonanie: Carbo 3 to produkt wysokiej jakości, ale to stwierdzenie w przypadku marki Spidi chyba dla nikogo nie jest zaskakujące. Użyte materiały nie dają jakiejkolwiek podstawy do narzekań. Wszystko jest świetnie spasowane, szwy są czyste, nigdzie nie znajdziecie wystających nitek lub jakiekolwiek fuszerki. Poza samym wykonaniem i materiałami ważny jest też aspekt estetyki, która w przypadku włoskiego produktu prezentuje się bardzo przekonująco.

Dopasowanie/komfort: Przy standardowej rozmiarówce Carbo 3 pasują na mnie niemal idealnie. Palce nie są ani za krótkie, ani za długie. W obszarze śródręcza nie doświadczyłem ani niepotrzebnego luzu, ani nieprzyjemnego ucisku. Po założeniu rękawica dobrze stabilizuje nadgarstek, dobrze też układa się na rękawie kombinezonu. Dzięki cienkiej skórze zastosowanej po wewnętrznej części dłoni chwyt jest pewny i komfortowy. System regulacji pozwala szybko i precyzyjnie dopasować rękawicę do dłoni właściciela.

Stwierdziłem o „niemal” idealnym dopasowaniu, ponieważ przy dłuższej jeździe jedna z rękawic zaczyna delikatnie uwierać karbonowym ochraniaczem knykci. Dzieje się to jednak wyłącznie przy jeździe po torze, gdy zbyt mocno zaciskam dłoń na kierownicy, co oczywiście jest błędem kierowcy. Możliwe zatem, że problem leży w dużej mierze także po stronie samego kierowcy. 

Trwałość i wytrzymałość: Rękawice, które widzicie na zdjęciach mają za sobą ponad rok przeciętnie intensywnej eksploatacji. Jeździły głównie po torze, ale przy kilku okazjach wykorzystywane było także na ulicy. Po dokładnym wyczyszczeniu wyglądają jak. Nic się w tym czasie nie zepsuło, z rzepami, regulacją było żadnych problemów. Trwałość i wytrzymałość prezentuje się zatem bardzo dobrze.

Przeznaczenie: Przeznaczeniem tego produktu jest sportowa jazda na motocyklu. Carbo 3 doskonale sprawdzą się w czasie jazdy zarówno po ulicy, jak i po torze, gdzie można wykorzystywać je do wyczynowego ścigania się.

Cena: 729 zł

Nasza ocena (w szkolnej skali 1-6): 5-

Dane producenta:

Materiały:

 • Skóra bydlęca
 • Włókno węglowe

Bezpieczeństwo:

 • Wykonana z materiałów o zwiększonej wytrzymałości na ścieranie
 • Ochrona kostek została wzmocniona karbonem
 • Wzmocnienia zwiększające ochronę małego palca
 • Wzmacniana spodnia część dłoni gwarantująca bezpieczeństwo podczas upadku
 • Wzmocnienia z włókien keramidowych
 • Wielowarstwowa skóra w miejscach szczególnie narażonych

Komfort:

 • Podwójnie regulowane zapięcie
 • Wstawki z perforowanej skóry
 • Doskonała aerodynamika
NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

NAS Analytics TAG

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

  NAS Analytics TAG
  na górę