tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Red Bull Megawatt 111 już za miesiąc. Wystartuje ponad 1000 uczestników! NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Red Bull Megawatt 111 już za miesiąc. Wystartuje ponad 1000 uczestników!

Autor: Zuzanna Kasperczyk 2018.08.10, 12:59 Drukuj

Red Bull Megawatt 111 już za niecały miesiąc. Tegoroczna edycja zapowiada się wyjątkowo okazale. Swój udział zapowiedziało ponad tysiąc uczestników. Wśród nich - Taddy Błażusiak!

Największa impreza enduro w Polsce zyskała już należną jej renomę w środowisku fanów błota i kurzu. To jedna z najciekawszych części World Enduro Super Series. Co roku na terenie kopalni odkrywkowej w pobliżu Bełchatowa setki motocyklistów mierzą się nie tylko z trudnymi trasami, ale i własnymi słabościami.

Dla wielu z nich to także znakomita okazja, by móc podzielić się swoją pasją z najbliższymi - wśród widzów pojawiają się całe rodziny uczestników. Megawatt to też dobre miejsce by poznać gwiazdy motocrossu i enduro, zdobyć autografy, zamienić kilka słów. Dzięki specyfice miejsca, jakim jest kopalnia odkrywkowa, widzowie są tuż obok akcji, mogą z bliska obserwować zmagania zawodników.

Co w tym roku

Dzień pierwszy, 8 września, tradycyjnie przeznaczony będzie na eliminacje cross i enduro. Zawodnicy będa musieli pokonać kolejno szybką trasę piaszczystą, a następnie trasę enduro, gdzie czekają ich konkretne przeszkody - pnie, opony, głazy i tym podobne. Do wielkiego finału dostaną się ci, którym uda się wywalczyć najlepsze czasy. Ale nawet ci uczestnicy, którzy nie pojadą wystarczająco szybko, będą mogli liczyć na udział w finale - organizator przygotuje dla nich dodatkowy finał "B".

Nowa trasa

Do niedzielnego wielkiego finału zakwalifikuje się 500 uczestników. Tegoroczna trasa finału nie będzie tą samą, którą zawodnicy pokonywali w ubiegłym roku. Organizatorzy zapewniają, że będzie sporo niespodzianek i trzeba być przygotowanym na wszystko.

W tym roku powiększony będzie teren przeznaczony na jazdy testowe. Pojawi się także nowe, ciche obozowisko dla zawodników, którzy postanowią przyjechać na zawody z rodzinami i dziećmi.

  NAS Analytics TAG

Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę