tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Ratując kaczki zabiła motocyklistów - jest wyrok
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Ratując kaczki zabiła motocyklistów - jest wyrok

Autor: Lovtza 2014.12.21, 12:13 17 Drukuj

Z pewnością pamiętacie przypadek młodej kobiety, która "ratując" na autostradzie kaczuszki doprowadziła do śmierci motocyklisty i jego córki. Do feralnego zdarzenia doszło w 2010 roku na jednej z autostrad pod Montrealem w Kanadzie. Wówczas Emma Czarnobaj zatrzymała się na lewym pasie autostrady po to, aby pomóc zagubionym kaczątkom, które utknęły na drodze. W tym samym czasie motocyklem jechał 50-letni Andre Roy i jego 16-letnia córka Jessie, którzy z dużą prędkością uderzyli w stojący samochód i zginęli na miejscu.

Emma Czarnobaj tłumaczyła przed sądem, że chciała pomóc grupie kaczątek i zabrać je do domu. To jednak nie przekonało sądu i Czarnobaj w czerwcu tego roku została uznana za winną. Na autostradzie, na której doszło do tragicznego wypadku ograniczenie prędkości wynosiło 90 km/h. Motocykl Andre Roya poruszał się z prędkością około 120 km/h. To jednak nie zaważyło na ocenie sądu co do tego, kto jest winny wypadku. Według biegłych maszyna wjechała w bagażnik Czarnobaj z prędkością ponad 100 km/h.

NAS Analytics TAG

Prawnik Emmy Czarnobaj rzecz jasna odwołał się od decyzji sądu. Ostatecznie w miniony czwartek sąd zadecydował, że kobieta jest winna zaniedbaniu, którego bezpośrednim efektem była śmierć dwóch osób. Oznacza to, że musi ona ponieść odpowiedzialność za spowodowanie niebezpieczeństwa na drodze. Czarnobaj spędzi 90 dni w więzieniu (prokurator wnioskował o 9 miesięcy bezwzględnego więzienia), została również skazana na 240 godzin prac społecznych i ma zakaz prowadzenia pojazdów przez 10 lat.

Sąd zwrócił także uwagę, że kobieta nie okazała skruchy i w czasie procesu twierdziła jedynie, że był to wypadek odsuwając od siebie odpowiedzialność. Sąd uznał także, że kobieta wykazała się skrajną lekkomyślnością i lekceważeniem bezpieczeństwa innych uczestników ruchu.

 

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 8
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

NAS Analytics TAG
Zobacz również

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę