tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Rajd Tunezji - Orlen Team walczy o podium Advertisement
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Rajd Tunezji - Orlen Team walczy o podium

Autor: Informacja prasowa 2011.05.06, 09:25 Drukuj

Po pięciu etapach Rajdu Tunezji zawodnicy Orlen Team plasują się w ścisłej czołówce zawodów: Kuba Przygoński jest drugi, Jacek Czachor trzeci, a Marek Dąbrowski zdecydowanie prowadzi w klasie Open. W piątek ostatni dzień zawodów.

Przedostatni, najdłuższy etap tunezyjskiej rywalizacji prowadził z Ras El Oued do Tozeur - trasa liczyła 295 kilometrów. Kuba Przygoński przystąpił do ścigania z drugiej pozycji. Na trasie odcinka gonił lidera rajdu Heldera Rodriguesa. Portugalczyk jechał jednak naprawdę szybko i nie pozwolił się dogonić, umacniając się tym samym na prowadzeniu w rajdzie.

W piątek ostatni etap. Zawodnicy przejadą dwie pętle, będą startować równolegle na wzór zawodów motocrossowych. W takich warunkach wyprzedzanie będzie bardzo ciężkie i niebezpieczne.

Jakub Przygoński:
„Dziś Helder pokazał prawdziwą klasę godną trzeciego zawodnika na Dakarze. Ja przystąpiłem do etapu pełny woli walki, miałem jednak problemy z koncentracją i nie byłem w stanie dotrzymać mu tempa. Mimo to nie popełniłem wielu błędów nawigacyjnych i jechałem dobrze. Kiedy dojeżdżaliśmy na biwak na mojej trasie położył się osioł, tarzając się na środku mojej linii. Musiałem zwolnić by go ominąć. Jutro będzie ciężko nadrobić jakąkolwiek stratę. Nie będzie na to pozwalała specyfika zawodów. Wszyscy zawodnicy startują razem i ucieczka będzie praktycznie niemożliwa.”

Jacek Czachor jutro będzie musiał bronić trzeciej pozycji w rajdzie, na którą awansował wczoraj. Nie będzie łatwo, gdyż ściga się z szybkim Jordim Viladomsem, który dzisiaj odzyskał do Czachora 4 minuty i 15 sekund. Dzięki przewadze wypracowanej przez kapitana Orlen Team na początku rajdu, ma on cały czas bezpieczny zapas 6 minut i 7 sekund.

Jacek Czachor:
„Etap trudny nawigacyjnie. Na samym początku jechaliśmy po bardzo krętych ścieżkach z licznymi rozjazdami. Później zrobiło się szybko, a w dalszej części znów kluczowe okazało się prawidłowe wytyczanie trasy. Popełniłem błąd, podobnie jak większość zawodników. Chyba tylko Rodrigues pojechał tam dobrze. Jutro zamierzam jechać szybko i zdać się na swoje tempo.”

Łatwiejsze zadanie stoi przed Markiem Dąbrowskim, który jest zdecydowanym liderem klasy Open (motocykli powyżej 450cc). Dla niego dojechanie do mety jest praktycznie równoznaczne ze zwycięstwem. Dziś motocyklista Orlen Team miał jednak sporo problemów aby osiągnąć linię mety. W jego motocyklu popsuł się prawdopodobnie korbowód i samo przejechanie dojazdówki graniczyło z cudem.

Marek Dąbrowski:
„Walczę o zwycięstwo w klasie, więc jutro muszę być na mecie. Dzisiaj trochę pobłądziłem. Od początku OSu mój silnik w zasadzie nie pracował na wysokich obrotach, później jednostka napędowa straciła moc. Mechanicy będą musieli wymienić silnik. Rozleciał się najprawdopodobniej korbowód i miałem poważne problemy by przejechać dojazdówkę. Jestem bardzo szczęśliwy, że jestem na mecie, bo przygody które miałem mogły się zakończyć nieukończeniem tego rajdu.”

Wyniki etap V Rajd Tunezji:

 1. Rodrigues 3:19:39
 2. Przygoński +9’03
 3. Viladoms +12’43
 4. Czachor +16’58
 5. Dąbrowski +25’51

Wyniki klasyfikacja generalna po V etapie Rajdu Tunezji

 1. Rodrigues 12:38’45
 2. Przygoński +9’35
 3. Czachor +51’20
 4. Viladoms +57’27
 5. Dąbrowski +1:02’44
  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

  na górę