tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Rajd Tunezji 2011 - Polacy w czołówce Advertisement
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Rajd Tunezji 2011 - Polacy w czołówce

Autor: Informacja prasowa 2011.05.04, 14:04 Drukuj

W ostatnim, trzecim etapie rajdu, zwycięstwo zgarnął Kuba Przygoński. Czachor był piąty, a Dąbrowski szósty

Pierwszy etap Rajdu Tunezji, drugiej tegorocznej eliminacji Mistrzostw Świata FIM, rozegrał się w niedzielę, a motocykliści ORLEN Team zajęli satysfakcjonujące, wysokie pozycje. Na liczącym 263 kilometry etapie Jakub Przygoński był trzeci, Jacek Czachor czwarty, a Marek Dąbrowski piąty i jednocześnie najszybszy w klasie Open.

Kuba Przygoński rozpoczął rajd nie w pełni sił. Od dwóch dni walczył z zapaleniem oskrzeli. Pomimo tego osiągnął bardzo dobry etapowy czas, a po pierwszym odcinku, jego strata do lidera Heldera Rodriguesa wynosiła zaledwie 3’15.

Drugi etap Rajdu Tunezji został odwołany z powodu zamieci piaskowej panującej na trasie. Motocykliści stawili się na starcie po przejechaniu 60 km dojazdówki, jednak ze względu na ograniczoną widoczność i względy bezpieczeństwa, nie mogli wyjechać na odcinek specjalny.

Na trzecim etapie Kuba Przygoński zdeklasował wszystkich rywali i zajął pierwsze miejsce. Jacek Czachor był piąty, a Dąbrowski szósty. Marek jednocześnie umocnił swoje prowadzenie w klasie Open - motocykli powyżej 450 cc. 

Zawodnicy przejechali trasę o długości 206 kilometrów biegnącą do Ksar Ghilane Sud, pierwotnie zaplanowaną na dzień poprzedni. W poniedziałek motocykliści nie wyjechali na odcinek specjalny. 

Kuba Przygoński czuje się już lepiej pomimo zapalenia oskrzeli. Wpływ choroby jest jeszcze odczuwalny, jednak na trasie daje z siebie wszystko. Zawodnik Orlen Team przez większość etapu kontrolował swoich rywali wyznaczających trasę. Zaatakował dopiero po ostatnim punkcie pomiaru czasu i objął prowadzenie.

Jakub Przygoński:

„Jechaliśmy po świeżych wydmach nasypanych przez wczorajszą burzę piaskową. Był bardzo miękki piach. Wydmy nie były zbyt wysokie – około trzech metrów. Najlepszą metodą by je pokonywać było skakanie, to najszybszy sposób. Spędziłem większość odcinka w powietrzu. Pod koniec OSu dogoniłem Lopeza i Rodriguesa, ścigaliśmy się do ostatniego kilometra. Udało mi się zwyciężyć, z czego się bardzo cieszę.”

Dobrym tempem pojechali również pozostali zawodnicy ORLEN Team, którzy trzymają pozycje w czołówce.

Jacek Czachor:

„Etap bardzo trudny, typowo piaszczysty. Wystartowaliśmy wcześnie rano. Organizator musiał skrócić odcinek specjalny o około 10 kilometrów. Inaczej zabrakłoby nam paliwa. Jechaliśmy bardzo wolno po ekstremalnie kopnym piachu, na pierwszym drugim biegu. Było ciężko, nawigacja była również wymagająca. Jechaliśmy około trzy i pół godziny 200 kilometrów, więc średnia była bardzo mała.” 

Marek Dąbrowski:

„Słabsi zawodnicy mogą mieć problem z ukończeniem tego etapu. Na trasie było mnóstwo kopnych, urwanych wydm, na których praktycznie nie można było rozwinąć prędkości. Jechało się naprawdę ciężko, ale przejechałem etap dobrym tempem i umocniłem pozycję w klasie Open.”

Wyniki - etap III Rajd Tunezji

  1. Przygoński      3:11:54
  2. Lopez             +1’42
  3. Rodrigues       +3:46
  4. Viladoms        +8’40
  5. Czachor          +15’47
  6. Dąbrowski      +16’20
  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę