tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Radiowóz z blokadą na kole. Strażnicy miejscy z Poznania w formie
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Radiowóz z blokadą na kole. Strażnicy miejscy z Poznania w formie

Autor: Andrzej Sitek 2022.07.01, 11:17 Drukuj

Strażnicy z poznańskiej straży miejskiej nałożyli blokady na koła siedmiu samochodów zaparkowanych na ulicy Wrzoska. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie fakt, że jednym z pojazdów okazał się radiowóz policji.

Jak wyjaśnił Przemysław Piwecki z poznańskiej straży: "Samochód policyjny, służbowy pojazd straży miejskiej czy innych służb jest traktowany tak samo, jeśli nie ma włączonych sygnałów uprzywilejowania. W przypadku radiowozu czegoś takiego nie było i samochód policyjny, tak jak sześć pozostałych, stał w miejscu zabronionym".

NAS Analytics TAG

Ale finalnie straż miejska ściągnęła blokadę i pozostawiła jedynie wezwanie mandatowe. Blokada została zdjęta, ponieważ auto policji mogło być potrzebne w przypadku działań interwencyjnych. Policjant, który pozostawił radiowóz w niedozwolonym miejscu, zgłosił się już do straży miejskiej i został ukarany mandatem w wysokości 100 złotych.

Akcja na ulicy Wrzoska 1 miała miejsce w ostatni czwartek. Zdjęcie radiowozu z założoną blokadą zdążyło już obiec połowę polskiego Internetu i wywołało masę komentarzy. Internauci podzielili się mniej więcej na dwa obozy.

Część uważa, że w tym zdarzeniu nie ma nic niezwykłego, bo przecież wszyscy są równi wobec prawa. Inni dowodzą, że mamy wiele przypadków nadużyć, gdy służby chronią swoich funkcjonariuszy łamiących prawo, dlatego sytuacja jest nietypowa. Pomiędzy dwoma obozami pojawił się jeszcze trzeci. To internauci, którzy uważają, że całą akcja jest ustawką mającą poprawić notowania poznańskiej straży miejskiej.

My chcielibyśmy wierzyć, że bez względu na formację, w której służą, polscy funkcjonariusze są równie skrupulatni w wystawianiu mandatów niezależnie od tego czy chodzi o kolegę, czy anonimowego Kowalskiego. Z czystej złośliwości dodam tylko, że każdy ma prawo wierzyć w bajki.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę