tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Puchar Polski Pit Bike SM wjeżdża do Koszalina! NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Puchar Polski Pit Bike SM wjeżdża do Koszalina!

Autor: Informacja prasowa 2018.07.03, 16:53 Drukuj

Wielcy fani małych dwóch kółek nadciągają nad morze! Motopark Koszalin przyjmie kilkudziesięciu zawodników Pucharu Polski Pit Bike SM. Zmagania wchodzą w decydującą fazę!

To już trzecia z pięciu rund krajowych zmagań na pit bike. Kolejna odbędzie się również w Koszalinie, a wielki finał będzie miał miejsce już po wakacjach, w Toruniu. Zawodnicy liczą punkty w klasyfikacji generalnej, przygotowują strategię, ale przede wszystkim szykują się w wielką walkę podczas rundy.

- Tor w Koszalinie to bardzo ciekawy obiekt, myślę że lubiany przez zawodników pit bike. Nitka jest zróżnicowana, od bardzo szybkich momentów, po ciasne nawroty, mamy tam również spadki terenu, co sprawia, że jazda jest dość urozmaicona. W związku z tym, że nasze zawody przekraczają półmetek, emocje zaczynają narastać.

Każdy chce uplasować się jak najwyżej w tabeli, jednak wielki sukcesem jest już start w Pucharze Polski Pit Bike SM. To bardzo wielkie doświadczenie dla zawodników, z rundy na rundę przyspiesza cała stawka, zawodnicy mają coraz lepszą technikę jazdy, ale przede wszystkim widać, że rywalizacja na torze sprawia im wiele frajdy - mówi Łukasz Pawlikowski, MX Otopit Toruń, organizator Pucharu Polski Pit Bike SM.

W stawce Pucharu Polski Pit Bike SM ściga się łącznie 64 zawodników rozlokowanych w sześciu klasach: Stock 90, Stock 125, Stock 150 junior, Stock 150 PRO, Pit Ladies, Super Pit. Przypominamy, że ten sezon to przełom w wyścigach na asfalcie. Na mini-motocyklach pit bike ścigają się już ośmiolatkowie. To wynik zmian zatwierdzonych przez Polski Związek Motocyklowy.

Klasa Stock 90 to pięciu najmłodszych zawodników, którzy ścigają się na torach. - Bardzo cieszy nas to, że udało się obniżyć wiek startów. Jak w każdym sporcie, im wcześniej zaczniemy, tym większe mamy szanse na karierę i sukcesy w danej dyscyplinie. My możemy obserwować ich pierwsze zwycięstwa i arenę zmagań podczas zawodów, widzimy jak szybko poprawiają rezultaty- dodaje Łukasz Pawlikowski.

Młodzi zawodnicy mają również szansę na szkolenie swoich umiejętności podczas cyklicznych treningów na asfalcie. - Udało się zainicjować cykliczne treningi, które odbywają się w każdą środę niedaleko Torunia, w Lisewie. Tam mamy udostępniony plac, gdzie ćwiczymy jazdę w uślizgu, precyzję jazdy, szlifujemy technikę. Myślę, że efekty naszej pracy będą widoczne już podczas najbliższej rundy w Koszalinie. Dzieci, młodzież, ale i dorośli ciężko pracują na to, by być szybszym i skuteczniejszym na torze- mówi trener, Marek Szkopek oraz uczestnik Pucharu Polski PIt Bike SM.

Poza zawodnikami na torze tradycyjnie będzie można zobaczyć dzieci od 6 roku życia, które zapewnią przejazdy pokazowe. Informacje dla rodziców zainteresowanych dzieci: otopit@otopit.pl

Wszystkich fanów motocykli i sportów motorowych zapraszamy już w najbliższą niedzielę, 8 lipca do koszalińskiego Motoparku. Zawody rozpoczną się o godz. 13:00. Wstęp dla publiczności jest bezpłatny. Zawodnicy mogą się jeszcze zgłaszać wypełniając ten formularz.

3 RUNDA PPPBSM KOSZALIN1 xs

  NAS Analytics TAG

Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę