tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Puchar Polski Pit Bike SM tuż przed wielkim finałem NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Puchar Polski Pit Bike SM tuż przed wielkim finałem

Autor: Informacja prasowa 2018.08.28, 10:47 Drukuj

Emocjonująca runda na koszalińskim torze była przedostatnim spotkaniem zawodników pucharu mini-motocykli pit bike. Blisko czterdziestu zawodników, wielkie emocje i kolejne punkty w klasyfikacji generalnej. A wszystko rozstrzygnie się już 30 września podczas wielkiego finału na Awix Racing Arenie w Toruniu.

Chodź prognozy pogody nie wskazywały pozytywnego przebiegu niedzielnych wyścigów, pogoda sprawiła zawodnikom Pucharu Polski Pit Bike SM miłą niespodziankę i opony deszczowe tym razem nie były potrzebne. Przydały się za to mocne nerwy i determinacja, bo stawa zawodnicza jest bardzo mocna i znalezienie się na podium nie było łatwym zadaniem. Zawodnicy z całego kraju stanęli do rywalizacji w sześciu klasach Stock 90. Stock 125, Stock 150 Junior, Pit Ladies, Stock 150 Pro, Super Pit.

-Piękna walka i rywalizacja na najwyższym poziomie- podkreśla Łukasz Pawlikowski, MX Otopit Toruń, organizator zawodów. - Zawodnicy reprezentują bardzo wysoki wyścigowy poziom, z czego jesteśmy bardzo dumni. Największą przyjemność sprawia nam oczywiście oglądanie wyścigów naszych najmłodszych raiderów, to nasza nadzieja i przyszłość tej dyscypliny. Już od 8 roku życia mogą sprawdzać się na torze, a przede wszystkim nabywać niezbędne w świecie wyścigów doświadczenie. Liczymy na niejedną historię na światowym poziomie, która będzie zaczynała się od słów: moje pierwsze wyścigi to były pit bike!

Z tymi słowami nie można się nie zgodzić. Najszybsi zawodnicy pit bike w naszym kraju imponują nie tylko doskonałym tempem, ale i progresem.

- Myślę, że to były najlepsze do tej pory wyścigi. Ekstra ściganie i to we wszystkich klasach. Z przyjemnością oglądałem rundę, szczególnie młodych zawodników, których postępy obserwuję od początku sezonu. Oczywiście wielkie brawa dla Wiktora Majchrowskiego, który wygrał oba wyścigi klasy Stock 90, Maks Pawełczak i Kacper Raniszewski robią również ogromne postępy, zatem piękna walka będzie toczyć się do samego końca zawodów. I dodam, że mimo że są to najmłodsi zawodnicy, na najmniejszych pit bike, jadą 57-58 sekund na okrążenie. To jest ściganie na dobrym poziomie! A ja jestem szczęśliwy, że mogę obserwować wyścigi kilkuletnich zawodników, tu u nas, w Polsce. Sam również startowałem w klasie Super Pit i jak zwykle świetnie się bawiłem - mówi Marek Szkopek, mistrz Polski i Europy w wyścigach motocyklowych oraz trener pit bike.

Zacięta rywalizacja toczyła się również między zawodniczkami. Tym razem na koszalińskim torze wystartowało osiem zawodniczek.-To była świetna runda, rywalizacja z dziewczynami była naprawdę ekscytująca- mówi Magdalena Stankiewicz. - Poziom jest bardzo wysoki, ale dostarcza to wyśmienitej rywalizacji. My jeździmy dla zabawy, a najważniejsze są starty naszych podopiecznych ze szkółki Katanka Young Team.

Finał zmagań w ramach Pucharu Polski Pit Bike SM 2018 już 30 września w Toruniu. Start wyścigów tradycyjnie o godz. 13:00

Podium IV rundy Pucharu Polski Pit Bike SM, Koszalin 26.08.2018

Stock 90

1. Wiktor Majchrowski           
2. Maksymilian Pawełczak
3. Kacper Raniszewski

Stock 125

1. Milan Pawelec
2. Mateusz Molik
3. Oleg Pawelec

Stock 150 Junior

1. Mateusz Hulewicz 
2. Filip Janus  
3. Dominik Ziętara

Pit Ladies

1. Monika Jaworska
2. Sylwia Dzik
3. Martyna Dynasińska

Stock 150 Pro

1. Szymon Rosiak
2. Robert Rydalski
3. Tomasz Rydelski

Super Pit

1. Jakub Wróblewski
2. Sebastian Stach
3. Mateusz Wąsowski #95

  NAS Analytics TAG

Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę