tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Przygoński zwycięża III etap Abu Dhabi Desert Challenge

Przygoński zwycięża III etap Abu Dhabi Desert Challenge

Autor: Informacja prasowa 2010.03.31, 13:47 Drukuj

Jakub Przygoński udowodnił swoją bezkonkurencyjność podczas trzeciego etapu Abu Dhabi Desert Challenge (Moreeb-Moreeb). Młody motocyklista Orlen Team na odcinku o długości 391 kilometrów wypracował ponad 5 minutową przewagę nad Markiem Comą, który dzisiaj na mecie zameldował się jako trzeci. Katalończyk pozostaje jednak liderem rajdu.

Wczoraj Przygoński stracił bardzo dużo czasu z powodu awarii regulatora napięcia i ukończył odcinek na odległej pozycji. Dziś startował z 40. miejsca. Od razu rozpoczął pogoń za rywalami. Pozycję lidera zyskał już na pierwszym punkcie pomiaru czasu i nie oddał jej aż do mety. Dzięki szybkiej jeździe, Kuba awansował o jedno miejsce w klasyfikacji do Mistrzostw Świata i jest obecnie na siódmym miejscu.

Jakub Przygoński:

„Był to najdłuższy etap podczas tego rajdu. Odcinek specjalny miał ponad 330 kilometrów i biegł cały czas po wydmach. Od rana, kiedy tylko wsiadłem na motocykl, miałem plan żeby zaatakować i po cichu liczyłem, że zwyciężę. Cały czas musiałem się maksymalnie koncentrować. Nie miałem nawet małego momentu kryzysu, nie zwolniłem nawet na chwilę i cały czas się mobilizowałem, żeby walczyć o wszystko. Strasznie cieszę się z wygranej, tym bardziej, że po raz pierwszy udało mi się wygrać etap na tym rajdzie. Trzydzieści kilometrów przed metą miałem dodatkową przygodę, gdyż dojechałem do Tima Trenkera, który uległ wypadkowi. Pomogłem mu podnieść motocykl i upewniłem się, że wszystko jest w porządku."

Pętlę poprowadzoną po pustyni Liwa wokół miejscowości Moreeb również szybko pokonał Jacek Czachor. Kapitan Orlen Team zajął dziś 4. miejsce w swojej klasie i jest już trzeci w klasyfikacji Mistrzostw Świata.

Jacek Czachor:

„Bardzo wykańczające są panujące tutaj upały. Pomimo tego jadę równym, maratońskim tempem. Dzisiaj nie popełniłem żadnego błędu i trzymałem się ścisłej czołówki. Cieszę się ze swojej pozycji w rajdzie. Będę musiał dać z siebie wszystko żeby ją utrzymać, gdyż konkurencja jest naprawdę wymagająca."

O pechu może mówić Marek Dąbrowski, w którego motocyklu awarii uległa skrzynia biegów. Z tego powodu zawodnik Orlen Team nie ukończył dziś etapu i został sholowany do mety. Za ominięcie way pointów Dąbrowski otrzyma karę i dopiero będzie mógł powrócić do ścigania na kolejny etap.

Marek Dąbrowski:

„Od siedemdziesiątego kilometra miałem tylko drugi i czwarty bieg. Pomimo tego jechałem szybko. Na 206 kilometrze skrzynia rozleciała się kompletnie i nie byłem w stanie kontynuować etapu. Ekipa ratunkowa zwiozła mnie z wydm do najbliższego asfaltu. Otrzymam karę i będę mógł dalej startować, nie wiem jednak, czy będę w dalszym ciągu klasyfikowany w Mistrzostwach Świata."