tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Przeprawowe Mistrzostwa i Puchar Polski ATV PZM 4x4 Terenowiec 2017 nadchodzą!

Przeprawowe Mistrzostwa i Puchar Polski ATV PZM 4x4 Terenowiec 2017 nadchodzą!

Autor: Informacja prasowa 2017.04.06, 11:17 Drukuj

Już jedynie niecałe trzy tygodnie pozostały do rozpoczęcia kolejnego cyklu najbardziej prestiżowych i najlepiej zorganizowanych imprez quadowych w tej części Europy. Dokładnie 21 kwietnia w późnych godzinach wieczornych Jacek Bujański po raz pierwszy w tym roku uniesie flagę z szachownicą, dając tym samym sygnał rozpoczęcia Przeprawowych Mistrzostw i Pucharu Polski ATV PZM 4x4 Terenowiec 2017.

Inauguracja tegorocznego sezonu rajdów przeprawowych, organizowanych przez Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców ATV Polska i Polski Związek Motorowy, nastąpi w bardzo dobrze znanym i uwielbianym przez quadowców ośrodku Natura Park w Bieszczadach. Quadowa śmietanka Polski powróci tam po roku nieobecności. Zmierzy się w tym miejscu  z zupełnie nowymi trasami i przeszkodami natury, okraszonymi w niektórych przypadkach "złośliwością" osób układających ich przebieg. Pewne jest, że nie zabraknie trawersów, które stanowią tak naprawdę kwintesencję górskiego offroadu. Jednakże w górach normą są także silne potoki oraz bagna z charakterystycznym dla tych terenów błotem, które mocno oblepia opony quadów, znacznie zmniejszając tym samym ich przyczepność. Tak naprawdę o ostatecznym charakterze i stopniu trudności trasy zdecyduje pogoda, która jak wszyscy wiemy potrafi być bardzo nieprzewidywalna.

Jednak nie z trasą i przeszkodami zawodnicy będą toczyć najbardziej zaciętą walkę. Każdy, kto choć raz brał udział w Przeprawowych Mistrzostwach i Pucharze Polski ATV PZM wie, że na tych rajdach największą walkę toczy się z własnym ciałem, psychiką, ogromną presją czasu i przeciwnościami losu. Na tych rajdach nie wygrywa moc silnika, jego prędkość maksymalna, czy szybkość wyciągarki. Tu liczy się przede wszystkim doświadczenie i zgranie zawodników tworzących zespół. Dlatego zawody te cieszą się tak ogromną popularnością i uznaniem ludzi offroadu oraz firm działających w tej branży. Dzięki temu od narodzin Przeprawowych Mistrzostw Polski oraz Przeprawowego Pucharu Polski cyklom tym towarzyszą prestiżowe firmy sponsorskie.

W sezonie 2017 Sponsorem Tytularnym największych rangą zawodów przeprawowych dla quadów została firma 4x4 Terenowiec Sp. z o.o., która ufundowała tak znakomite nagrody, jak światowej klasy wyciągarki Superwinch, oświetlenie LED PowerLight i liny syntetyczne PowerLine. Z kolei rolę Sponsora Głównego sprawować będzie marka Castrol, którą reprezentować będzie lokalny przedstawiciel - firma ARGE Paliwa Sp. z o.o. Oni również przygotowali wspaniałe nagrody, które z pewnością ucieszą zawodników. W gronie nowych sponsorów znalazł się także polski producent środków czyszczących Tenzi MUDoff oraz sklep Autoradia.pl - Oficjalny Dystrybutor interkomów FreedConn. Pula nagród zawiera również prezenty od wyłącznego importera opon do quadów i motocykli offroadowych marki Maxxis - sklepu oponyquad.pl, który co roku cieszy nas swoją obecnością na rajdach organizowanych przez ATV Polska oraz PZM.

Wśród sponsorów nie zabraknie także polskiego dystrybutora pojazdów BRP/Can-am. W tym roku firma Taurus Sea Power objęła szczególną opieką osoby kochające turystykę quadową. Dla nich właśnie przygotowano oddzielną klasę Can-am Travel, łączącą doskonalenie technik jazdy quadem oraz odkrywanie niezwykle ciekawych miejsc Polski pod opieką lokalnych przewodników.

Wszystkim quadowcom, którym sprzęt odmówi z jakiegoś powodu posłuszeństwa, pomoc nieść będzie serwis MOTO-MOTO, który w tym sezonie będzie sprawować opiekę nad Strefą Serwisową. Jeśli natomiast ktoś będzie miał problemy z nawigacją, to o pomoc zwrócić się będzie mógł do przedstawiciela firmy GARMIN. Przed rozpoczęciem rajdu odbędzie się szkolenie z obsługi nawigacji oraz prezentacja najnowszych produktów światowego lidera w produkcji odbiorników GPS.

Ogromny potencjał Przeprawowych Mistrzostw Polski i Pucharu Polski ATV dostrzegają nie tylko firmy sponsorskie z branży offroadu, ale także przedstawiciele prasy. Podobnie jak w roku ubiegłym Magazyn Quadmania.pl - Patron Medialny Przeprawowych Mistrzostw i Pucharu Polski ATV PZM 4x4 Terenowiec jest fundatorem pucharu oraz nagrody specjalnej dla najlepszego teamu debiutującego w Przeprawowym Pucharze Polski 2017. Ponadto naszym zawodom patronują także redakcje Off-road.pl, Terenowo.pl oraz Ścigacz.pl.

Zachęcamy do śledzenia strony www.atvpolska.pl oraz naszego facebook’owego profilu dostępnego pod adresem www.facebook.com/PSC.ATVPolska  

Zdjęcia
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę