tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Producent motocykli MV Agusta ma ju czyste konto. Sd ogosi zakoczenie restrukturyzacji
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Producent motocykli MV Agusta ma ju czyste konto. Sd ogosi zakoczenie restrukturyzacji

Autor: Wojciech Grzesiak 2023.01.31, 13:43 Drukuj

Producent motocykli MV Agusta poinformował o pozytywnym zakończeniu procesu restrukturyzacji firmy. Zakończenie procedury zostało oficjalnie potwierdzone przez sąd w Varese pod koniec grudnia, ale dopiero teraz poinformowano o tym w informacji prasowej.

Jak czytamy w komunikacie, restrukturyzacja rozpoczęła się w 2017 r. po przejęciu marki przez rodzinę Sardarov i umieszczeniu Timura Sardarova na fotelu prezesa. Rosjanie wpompowali ponad 180 mln euro, by spłacić długi objęte procedurą ogłoszenia upadłości, zapewnić bieżące funkcjonowanie oraz bezpieczną przyszłość. Potwierdzeniem tego, że marka jest bezpieczna, było m.in. wkroczenie Stefana Pierera, który kupił 25,1 proc. udziałów. Do transakcji doszło w listopadzie. Austriacy wprowadzili do kasy włoskiej marki 30 mln euro. Dodatkowo KTM wesprze dystrybucję motocykli MV Agusta w Stanach Zjednoczonych i być może również na innych rynkach.

NAS Analytics TAG

Timur Sardarov tak skomentował dobre wiadomości: "Od momentu pojawienia się w marce MV Agusta moim celem było zakończenie sporu z wierzycielami, żeby odzyskać zaufanie klientów oraz dostawców. Pomimo pandemii, dużego wzrostu cen materiałów i podzespołów, a także wojny w Ukrainie, zaangażowanie i profesjonalizm kadry kierowniczej pozwoliły na osiągnięcie celu. Teraz musimy patrzeć w przyszłość z odbudowaną pewnością siebie, która jest wspomagana przez sukcesy sprzedażowe nowych modeli. Współpraca z KTM już przyniosła nową energię we wszystkich aspektach działań - od produkcji nowych motocykli i rozwoju sieci dilerskiej po polepszenie jakości naszych usług dla klientów. Ciemne czasy minęły, ponieważ stworzyliśmy odpowiednie warunki dla marki MV Agusta, by móc napisać nowy rozdział w historii motocyklizmu."

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr