tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Pracowity debiut Polakw w IDM Superbike
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

Pracowity debiut Polakw w IDM Superbike

Autor: Informacja prasowa 2021.10.01, 09:28 Drukuj

Kamil Krzemień z zespołu LRP Poland zakończył debiutancki sezon w prestiżowych, motocyklowych mistrzostwach Niemiec IDM Superbike sięgając w ostatnim wyścigu na torze Hockenheim po kolejne punkty do klasyfikacji generalnej. 

Krzemień oraz jeżdżący manager polskiej ekipy, Bartłomiej Lewandowski, debiutowali w tym roku w pełnym cyklu IDM Superbike dosiadając całkowicie nowego modelu motocykla BMW M1000RR na oponach Pirelli. Musieli jednak opuścić część rund z powodu startów w mistrzostwach świata FIM EWC oraz kontuzji. 

NAS Analytics TAG

Młody Krzemień punktował w aż siedmiu z ośmiu wyścigów, w których startował i we wszystkich, które ukończył. Punktów w jedynym nieukończonym wyścigu pozbawiło go uderzenie przez rywala i wypchnięcie z toru. Swój debiutancki sezon Kamil zakończył na 17. pozycji w klasyfikacji generalnej z dorobkiem 27 punktów, choć nie wziął udziału w aż sześciu z czternastu wyścigów. 

"To był nasz debiut w nowej, bardzo wymagającej serii, na całkowicie nowym dla wszystkich modelu motocykla BMW M1000RR - mówi Bartłomiej Lewandowski, który ostatecznie z powodu kontuzji wystartował jedynie w czterech wyścigach IDM Superbike. - Od początku nie nastawialiśmy się na wynik w klasyfikacji generalnej, a naukę i zbieranie danych oraz doświadczenia, tym bardziej że wiedzieliśmy, iż opuścimy kilka rund z uwagi na pokrywające się kalendarze. Cały zespół wykonał jednak kawał dobrej roboty, co na pewno zaprocentuje w przyszłym sezonie. Kamil od pierwszego wyścigu walczył w pierwszej dziesiątce, co raz jeszcze potwierdza, że mimo młodego wieku jest jednym z najszybszych Polaków i najlepiej zapowiadającym się młodym zawodnikiem w stawce. Ja swoje starty w IDM Superbike potraktowałem typowo treningowo, ale także chętnie wrócę tu za rok aby razem z zespołem powalczyć o więcej".

"Oczywiście pod względem wyniku jako zawodnik zawsze liczysz na dużo więcej, ale debiutancki sezon w IDM Superbike był dla całej ekipy bardzo cennym doświadczeniem - dodaje Kamil Krzemień. - Pokazaliśmy, że jesteśmy w stanie walczyć o wysokie pozycje, dlatego liczę, że wrócimy tu za rok i spróbujemy na stałe zagościć w czołówce. Mieliśmy w tym roku sporo pecha, który nie pomagał, ale wierzę, że jestem szybkim zawodnikiem, mogącym walczyć o czołowe pozycje i taki czas nadejdzie. Dziękuję całej ekipie za ciężką pracę, a kibicom za nieustanny doping. Teraz całą naszą uwagę kierujemy na czeski Most, gdzie dziewiątego października zakończymy sezon mistrzostw świata FIM EWC".

Więcej o zespole LRP Poland na oficjalnej stronie www.lrppoland.pl , profilu na Facebooku www.facebook.com/TeamLRPPoland i kanale Youtube.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr