tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Polaris przejął Swissauto Powersports NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Polaris przejął Swissauto Powersports

Autor: Eristof 2010.02.05, 16:34 2 Drukuj

Amerykańska marka Polaris nabyła oddział Powersports szwajcarskiej firmy Swissauto

Firma Polaris Industries Inc. ogłosiła, iż nabyła oddział Powersports szwajcarskiej firmy Swissauto, z którą współpracuje od wielu lat, pozyskując od niej układy napędowe do skuterów śnieżnych marki  Polaris. Dzięki temu posunięciu Amerykanie chcą wzmocnić swoją pozycję nie tylko na rynku europejskim, ale także na całym świecie. W planach mają również rozwijanie nowych konstrukcji pojazdów, napędzanych silnikami stworzonymi przez oddział Powersports. 

„Swissauto jest liderującym na rynku producentem układów napędowych oraz ma najlepsze ku temu możliwości rozwoju. Posiada też duże doświadczenie w aspekcie budowy silników wysoko wydajnych, z turbodoładowaniem. Ta wiedza bezpośrednio wspiera założenia naszej firmy, aby stać się najlepszą marką wśród producentów pojazdów na rynku globalnym." - powiedział Dyrektor Zarządzający firmy Polaris, Scott Wine.

Jednym z bardziej znanych produktów przedsiębiorstwa z szwajcarskiego Burgdorf  jest dwusuwowy silnik w układzie V4, o pojemności 500 cm3. Napędy te wykorzystywane były w motocyklach takich jak Elf 500, MZ 500, czy Puls 500, które w latach 90. odniosły 29 zwycięstw, 41 pole position w królewskiej klasie GP500.

  NAS Analytics TAG

Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 2
Pokaż wszystkie komentarze
Autor:xxx 08/02/2010 10:23

text jak text

Odpowiedz
Autor:komentatorek 08/02/2010 10:02

super text

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę