tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Polacy w ścisłej czołówce Międzynarodowych Mistrzostw Niemiec w Wyścigach Skuterowych 2008

Polacy w ścisłej czołówce Międzynarodowych Mistrzostw Niemiec w Wyścigach Skuterowych 2008

Autor: Informacja prasowa 2008.10.16, 12:48 Drukuj

Szymon Rajczak zdobył tytuł II V-ce Mistrza Niemiec.

Międzynarodowe Mistrzostwa Niemiec w wyścigach skuterów 2008 zakończone!

W weekend 3-5 października na torze kartingowym Schoenerlinde w Berlinie odbyła się ostatnia runda IDSM.

W piątek o godzinie 14:30 rozpoczął się trzy godzinny wyścig, w którym wystartowały dwa teamy z Polski. W barwach Bidon Racing Team wystartowali Natalia Florek, Tomasz Nawrocki, Jakub Sudoł i zajęli 6. miejsce przejeżdżając 160 okrążeń. Na pierwszym miejscu, ze 179. okrążeniami uplasował się Mieloch Racing Team - Szymon Rajczak, Jerzy Mieloch Jr, Krzysztof Żyła. Ostatecznie w klasyfikacji generalnej 2008 zajęli miejsce 2., tuż za drużyną Scooteria Spandau I, do której strata wynosi 1. punktu.

W sobotę miały miejsce ostatnie wyścigi. W klasie pierwszej tytuł Mistrza Niemiec wywalczył Jerzy Mieloch Sr, który w wielkim stylu wygrał oba biegi, nawiązując wspaniałą walkę z zawodnikami z klasy 4. Krzysztof Żyła zajął miejsca 4. i 3. W drugim biegu pokazał ogromną wolę walki i pokonał swojego rywala Dirka Lassnera.

W klasie drugiej bezkonkurencyjni okazali się zawodnicy, którzy „wychowali się" na torze w Berlinie. Daniel Bergau (Scootershop 53 / Heidenau Racing Team), Tim Grothe (Stage6 Racing Team), Marcus Andruchewicz (Preussen Racing Team) w obu biegach zajęli miejsca na podium. Jakub Sudoł w pierwszym wyścigu był 4., a w drugim biegu nawiązał piękną walkę z czołówką, przez kilka okrążeń był na miejscu 3. Marcus Andruchewicz dogonił Jakuba i podczas wyprzedzania zahaczył o jego kierownicę i wysadził naszego reprezentanta z toru. Ostatecznie Jakub dojechał do mety na miejscu 5. Kevin Chadrysiak z Mieloch Racing Team zakończył wyścigi na miejscu 8. i 9.

Wyścigi klasy trzeciej były bardzo emocjonujące, ponieważ oprócz zawodników IDSM wystartowały Vipy - Arne Tode zawodnik IDM Supersport 600 oraz Dario Giuseppetti zawodnik Superbike. Oba biegi wygrał Max Kretschmer ze Scootershop 53 / Heidenau Racing Team. Jerzy Mieloch Junior w obu biegach był 3. Jego teamowy kolega Szymon Rajczak w pierwszym wyścigu był drugi. Na ostatnim okrążeniu drugiego biegu miał awarię skutera i niestety ostatecznie spadł na 7. pozycję. Mimo to, liczba punktów zdobyta w tym sezonie, zagwarantowała mu tytuł II V-ce Mistrza Niemiec w klasie trzeciej. Denis Chadrysiak był 8 i 6.

Na zakończenie odbył się wyścig mechaników oraz Masters of Champions. Wieczorem podczas imprezy zostały rozdane puchary i nagrody za sezon 2008. Mieloch Racing Team zdobył łącznie 15 pucharów!