tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Podwyki cen za przejazd autostrad A2. Oto ceny midzy Koninem i Nowym Tomylem od 15 lutego
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Podwyki cen za przejazd autostrad A2. Oto ceny midzy Koninem i Nowym Tomylem od 15 lutego

Autor: Alonzo 2021.02.12, 23:50 Drukuj

Najdroższa autostrada będzie jeszcze droższa. Chociaż cena wzrośnie o złotówkę, to wzrośnie na każdym odcinku. W efekcie przejazd między Koninem i Nowym Tomyślem będzie droższy o 3 złote.

Autostrada między Koninem i Nowym Tomyślem podzielona jest na trzy odcinki:

NAS Analytics TAG

Nowy Tomyśl - Poznań

Poznań - Września

Września - Konic

Jak dotąd każdy z tych odcinków kosztował motocyklistę 22 złote. Teraz za każdy z nich będzie trzeba zapłacić 23 zł, więc łączny przejazd motocyklem z Nowego Tomyśla do Konina będzie kosztował 69 zł. Inne kategorie pojazdów zapłacą jeszcze więcej:

  • 34 zł (auta o dwóch osiach oraz motocykle i pojazdy o dwóch osiach z przyczepami),
  • 52 zł (auta o trzech osiach oraz pojazdy o dwóch osiach, z których co najmniej jedna wyposażona jest w koła bliźniacze z przyczepami),
  • 80 zł (auta o więcej niż trzech osiach oraz pojazdy o trzech osiach z przyczepami),
  • 230 zł (pojazdy ponadnormatywne).

Co ciekawe, na 106. kilometrowym odcinku z Nowego Tomyśla do Świecka opłata nadal będzie wynosić 18 zł. Na podwyżkę nie pozwala umowa koncesyjna. Podwyżki na pozostałych odcinkach Autostrada Wielkopolska S.A. uzasadnia inflacją, wyższymi kosztami utrzymania autostrady oraz potrzebą finansowania budowy trzeciego pasa na wysokości Poznania.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr